fbpx

Bitcoin zastrzeżony przez firmę z Londynu

Nazwa “Bitcoin” została zastrzeżona przez firmę z Wielkiej Brytanii. A.B.C. IPHoldings South West skutecznie zarejestrowała znak towarowy, pod nazwą, którą nosi największa na rynku kryptowaluta. Według jednego ze sprzedawców z popularnego serwisu Etsy, IPHoldings wysłał zakaz sprzedaży koszulek z motywem Bitcoina.

Firma z Wielkiej Brytanii z powodzeniem rejestruje nazwę “Bitcoin”.

W tym tygodniu entuzjaści kryptowalut dowiedzieli się, że nazwa “Bitcoin” została zarejestrowana w Wielkie Brytanii w dniu 22 grudnia 2017 roku, w Intelectual Property Office (Biuro Własności Intelektualnej). Informacja zszokowała jednego z przedsiębiorców, który handlował koszulkami z napisem Bitcoin. Otrzymał nakaz zaprzestania sprzedaży ubrań z nazwą kryptowaluty, pod groźbą sprawy sądowej.

Do naszego klienta dotarła informacja, że oferujesz na stronie Etsy.co.uk ubrania z logiem Bitcoina. Nasz klient nie zatwierdził używania tego znaku na ubraniach. Takie użycie stanowi naruszenie znaku towarowego zgodnie z s10 (1) ustawy o znakach towarowych z 1994 r.

Kontakt z firmą jest bardzo trudny i istnieje niewiele informacji na temat działalności z siedzibą w Wielkiej Brytanii – oprócz jednego z opatentowanych produktów pod nazwą “Westworld”. Znak towarowy zawiera listę produktów, które nie mogą nosić nazwy Bitcoin bez zezwolenia, a wśród nich jest odzież dla dorosłych, odzież dla dzieci, buty, opaski na głowę, skarpetki i wiele innych rzeczy, na których drukowane było dotychczas logo Bitcoina. Znaku towarowy “UK00003279106 Bitcoin” został oficjalnie zarejestrowany w dokumentacji IPO, 13 kwietnia 2018 roku.

Inne próby zastrzeżenia znaku towarowego pod nazwą Bitcoin były nieudane. Firma z Londynu jest pierwszą, której się to powiodło. W marcu 2015 roku Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (PTO) odrzuciło próbę utworzenia znaku towarowego Bitcoin przez firmę Urban Trend (Reg 86135516). Rok później, w tym samym miesiącu, rosyjska agencja patentowa Rospatent, odmówiła moskiewskiej firmie M-Group, gdy próbowała zastrzec prawa do nazwy Bitcoin.

Bitcoin Foundation uważa, że ​​sam termin “Bitcoin” nie powinien być własnością intelektualną żadnej osoby ani podmiotu” – wyjaśniła organizacja w styczniu 2015 roku.

Jest to raczej ogólny termin, taki jak terminy używane w innych walutach, takich jak “dolar”, “euro”, “jen” itp. Fundacja zobowiązuje się do robienia wszystkiego, co w jej mocy, aby zabezpieczyć termin “Bitcoin” do użytku publicznego.

 

 

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293