Bitcoin zaliczył najgorszy miesiąc od 2018 roku. Majowy Krach

Co do zasady maj był dla Bitcoin (BTC) jednym z najlepszych miesięcy. Niestety w tym toku nie miało…

Co do zasady maj był dla Bitcoin (BTC) jednym z najlepszych miesięcy. Niestety w tym toku nie miało to miejsca. Notowania BTC/USD straciły przeszło 35%. Zamykając w ten sposób najgorszy miesiąc od listopada 2018 roku. W ubiegłym miesiącu najpopularniejsza waluta cyfrowa utraciła na swojej wartości 20,4 tysiące dolarów (USD). Rozpoczynając miesiąc na poziomie 58 tysięcy dolarów (USD), a kończąc go na pułapie 37 tysięcy dolarów (USD).

Zamknięciu maja towarzyszyły niesamowite spadki rodzące pytania co dalej z BTC/USD?

Notowania Bitcoin (BTC) widoczne na wtorkowej sesji tracą skromne 1%. W rezultacie poruszają się na poziomie poniżej 37 tysięcy dolarów (USD) utrzymując tym samym konsolidację obserwowaną od momentu spadku z dnia 19 maja bieżącego roku. Analizując wykres miesięczny można zauważyć świecę spadkową, która swoim zasięgiem na chwilę obecną zniwelowała wzrosty widoczne od stycznia do marca 2021 roku.

Bitcoin (BTC) w maju umiejscowił się poniżej poziomu 60 tysięcy dolarów (USD), by spaść do poziomu wynoszącego 30 tysięcy dolarów (USD). Mimo faktu, że para BTC/USD pozostawia za sobą wspomniany dołek w dalszym ciągu nie może powrócić do strefy wsparcia mieszącej na poziomie 40 tysięcy dolarów (USD).

Zbyt króla walut cyfrowych została napędzona przez inwestorów krótkoterminowych

Bitcoin (BTC) zaczął tydzień od wybicia do poziomu 37,5 tysiąca dolarów (USD). Zdaniem większości analityków jest on kluczowym krótkoterminowym oporem, jednakże krótkotrwałym. Dlaczego? Już wyjaśniamy ponieważ Bitcoin (BTC) spotkał się ze zbytem umiejscowionym w bliskim sąsiedztwie linii trendu spadkowego.

Liczne grono traderów czuje obawy, że rynek byka w tym roku dobiegł już końca. Stąd też zaczynają zastanawiać się nad zablokowaniem zysków. Informacje on-chain ilustrują, że długoterminowi posiadacze Bitcoin (BTC) kumulowali aktywa w ramach przygotowań do potencjalnego skoku. Bazując na obserwacjach płynących z 2013 roku.

“Week on-chain” opublikował właśnie raport firmy analitycznej Glassnode, która przeanalizowała aktywności posiadaczy krótkoterminowych (STH), będących nowszymi uczestnikami rynku aktywów cyfrowych i posiadającymi kryptowaluty krócej niż 155 dni, oraz posiadaczy długoterminowych (LTH), czyli takich którzy posiadają monety dłużej niż 155 dni. Zaowocowało to wnioskiem, że LTH zachowali swoje aktywa, natomiast STH stali się głównym prowodyrem dynamicznej wyprzedaży.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts