fbpx

Bitcoin warty ponad 9000 USD

Jeśli ktoś liczył, że obecna mini-hossa jest już zakończona, patrząc dziś rano na wykres, musi zmienić zdanie. Bitcoin jest warty już około 9 200 USD, tym samym udowadniając, że jest w najlepszej kondycji od kilkunastu miesięcy. Główna kryptowaluta – jak ma to z reguły miejsce – ciągnie jednak za sobą też altcoiny i tokeny.

W momencie pisania tych słów Bitcoin kosztuje już 9 166 USD, zaś w skali doby zaliczył 0,24 proc. spadek. Ostatnie załamanie ceny było niskie i nie zakończyło tej fazy wzrostów. Można je więc uznać za dość płytką korektę, co może dość dobrze wpłynąć na dalsze wzrosty.

Bitcoin – dlaczego rośnie?

Co powoduje wzrosty? Na świecie nadal trwa wojna handlowa pomiędzy USA a Chinami. Jej skutki widać np. w gospodarce Hongkongu, który przy okazji stał się w ostatnim czasie kolejnym punktem zapalnym na globie. Tzw. ustawa ekstradycyjna wywołała nie tylko protesty mieszkańców miasta, ale też – zgodnie z danymi z portalu LocalBitcoins – wzrost zainteresowania kryptowalutami. Coraz więcej bogatych mieszkańców Hongkongu myśli ponoć o przetransferowaniu oszczędności i majątku poza granice. Bitcoin nadaje się do tego idealnie.

Jeśli powyższe jest prawdą, BTC ponownie zacznie zyskiwać dzięki kryzysowi natury polityczno-ekonomicznej. Wielu spekulowało, że obecne wzrosty zapoczątkowały już elity rosyjskie i brytyjskie. Te pierwszy miały ponoć masowo kupować Bitcoiny w obawie przed amerykańskimi sankcjami, zaś drugie w strachu przed skutkami wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej.

Co ważne, jeśli BTC przebije psychologiczny poziom 10 000 USD, może rozpocząć się zjawisko tzw. FOMO, czyli strachu przed brakiem. Tak przynajmniej uważa Tom Lee, znany na rynku analityk rynku kryptowalut. Jego prognoza spotyka się jednak z krytyką, bowiem tego typu zachowanie inwestorów ma miejsce dopiero przy szczycie bańki, a dziś jest na to za wcześnie.

Altcoiny

Ethereum kosztuje teraz 268 USD i zaliczyło w skali 24 h niewielki spadek na poziomie 2,23%. Token Ripple XRP z kolei zyskał 1,53% i jest teraz wyceniany po 0,42 USD. Za jednego Litecoina trzeba dziś zapłacić 135 USD.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98