fbpx

Bitcoin w rękach 5% globalnej populacji – to świat za kilka lat według Tima Drapera

Podczas gdy Elon Musk i Jeff Bezos skupiają się na podboju Marsa, Tim Draper, miliarder i inwestor venture capital. mocno stąpa po ziemi. Nie patrzy w gwiazdy, ale analizuje zmiany, jakie zachodzą na świecie – w szczególności w obszarze finansów i technologii.

Draper uważa, że Bitcoin do paru lat osiągnie astronomiczną cenę 250 000 USD za jedną “monetę”. Ostatnio powiedział też dziennikarce Fox Business, że w jego odczuciu popularność krytowaluty będzie też nadal rosła:

    “Wierzę, że za cztery lata, coś takiego jak Bitcoin będzie miało około 5% udziału na globalnym rynku.”

Tim Draper o Bitcoinie

Rozmawiając z Liz Claman z Fox Business w czasie konferencji SALT w Las Vegas, inwestor venture capital i długoletni właściciel ponoć niemałej kolekcji Bitcoinów, Tim Draper, wyjaśnił, dlaczego jest tak wierny kryptowalucie.

Oprócz tego, że jego zdaniem liczba krypto-fanów znacznie wzrośnie do paru lat, wskazał też na te funkcje Bitcoina, które zadecydują o jego sukcesie. Należą do nich decentralizacja, przejrzystość i to, że to po prostu lepsza waluta niż papierowe fiaty.

Trudno dziwić się sentymentowi Drapera do BTC. Jest on wczesnym inwestorem Bitcoinów. Kupował je, gdy ich cena wynosiła trochę ponad 600 USD za “monetę”. Dziś podkreśla, że ta ​​inwestycja – mimo rocznej bessy – nadal jest warta ponad 10 razy więcej niż w chwili zakupu, a on nie ma wątpliwości, że da mu jeszcze większe zyski w przyszłości.

Draper prognozuje przyszłość, w której Bitcoin jest częścią modelu biznesowego venture capital. Uważa, że kryptowaluta stanie się główną walutą świata biznesu. Dlaczego? Ponieważ to tanie i wygodne! A konkretnie, biorąc pod uwagę, że transakcje byłyby rejestrowane na blockchainie, wszystkie zainteresowane strony mogłyby zobaczyć wszystko w dowolnym momencie. To upraszcza całość procesów i nadaje im wiarygodności.

Draper jest dziś nadal wielkim fanem Bitcoinów, ale ma też otwarty umysł w kwestii innych kryptowalut. Co może smucić zwolenników altcoinów, spodziewa się, że liczba “altów” zostanie zredukowana tylko do najlepszych projektów. Część z nich zniknie z rynku.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293