fbpx

Bitcoin upadnie gdy tylko rządy rozpoczną regulacje

W ostatnim czasie trzech wielkich amerykańskich ekonomistów wypowiadało się negatywnie w sprawie Bitcoina. Joseph Stiglitz, Kenneth Rogoff oraz Nouriel Roubini, wszyscy oni stwierdzili, że Bitcoin nie da sobie rady jako waluta. Swoją wypowiedź argumentowali głównie tym, że nie ma on pokrycia w żadnej realnej wartości a jego cena jest zbyt niestabilna. 

Stiglitz, profesor na Uniwersytecie Kolumbia a także laureat nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii szczególnie krytykował anonimowość Bitcoina. Według niego jest to zbyt duża przeszkoda by wprowadzić w życie idee “transparentnego systemu bankowego”.

Zgodnie z tym co podaje ekonomista, kryptowaluty takie jak Bitcoin ułatwiają “złowrogie aktywności”, na które “żaden rząd nie może przystać”. Stiglitz ponadto stwierdził, że globalne organy regulacji finansowych jeszcze nie zareagowały ponieważ rynek kryptowalut jest jeszcze relatywnie mały:

“Kiedy tylko TO [w odniesieniu do rynku kryptowalut] stanie się znaczące, oni użyją młotka”.

Rogoff – były Prezes Ekonomii w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, profesor na Uniwersytecie Harvard stwierdził, że Bitcoin w ciągu następnych 10 lat będzie kosztował 100$ lub mniej. Mówił również, odnośnie zaangażowania państw w rynek kryptowalut, ostrzegając, że “ludzie u władzy” zajmą się regulacjami “anonimowych transakcji”.

Roubini, ekonomista z Uniwersytetu w Nowym Yorku, znany również jako “Dr. Doom” za rzekome przewidzenie kryzysu finansowego w 2008 roku, wykłócał się, że Bitcoin “nie spełnia żadnej” z cech pieniądza. Roubini ponadto krytykował niestabilność ceny Bitcoina oraz nabijał się: “[Bitcoin] nie jest nawet akceptowany na konferencjach Bitcoin, a poza tym jak coś co spada 20% jednego dnia i wzrasta o 20% następnego dnia może być nazywane stabilnym aktywem do przechowywania wartości”.

Stiglitz zasugerował również, że niektóre państwa wygłosiły zdecydowane oświadczenia dotyczące kryptowalut, że przynajmniej przy obecnych dziennych obrotach na giełdach nie zagrażają one tradycyjnemu rynkowi finansowemu.

Ostatnio Bank Korei (BOK) również stwierdził, że kryptowaluty nie zagrażają lokalnemu rynkowi finansowemu ze względu na ich “niezbyt wysoki” dzienny obrót w porównaniu do innych rynków finansowych.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915