fbpx

Bitcoin upadnie, bo służy przestępcom – uważa Craig Wright

Craig Wright robi wszystko, by o nim mówiono. Teraz opublikował swój manifest, w którym twierdzi, że Bitcoin (BTC) ostatecznie zniknie, ponieważ jest wykorzystywany do ułatwiania działalności przestępczej. To zaś wypacza jego pierwotną wizję.

Wright wielokrotnie twierdził, że jest Satoshim Nakamoto, tajemniczym twórcą Bitcoina. Ten z kolei także ogłosił dekadę temu swój manifest. Sam Wright jeszcze nie przedstawił ostatecznego dowodu na to, że to on stoi na WhitePaperem BTC, ale od dawna kreuje się na Nakamoto.

Wojna domowa

Wright jest zwolennikiem Bitcoin SV (Satoshi Vision), która to kryptowaluta według niego jest „prawdziwym Bitcoinem”.

On  i jego sojusznik Calvin Ayre twierdzą, że BSV zastąpi ostatecznie wszystkich innych fałszywych pretendentów do tronu i zmiażdży swoich głównych rywali, czyli BTC i Bitcoin Cash (BCH).

W swoim nowym manifeście Wright twierdzi, że stworzył (tak, nadal podkreśla, że to on stoi za kryptowalutą) Bitcoina, aby ten działał w ramach prawa i nie ułatwił działalności przestępczej, takiej jak pranie pieniędzy.

To ostatnie musi szczególnie irytować fanów BTC, którzy uważają, że jest on całkowicie zdecentralizowany i dlatego nie musi przestrzegać żadnych zasad. Wright mówi, że takie osoby same się łudzą i muszą zostać uświadomione, że ich myślenie jest głupie.

BTC musi działać zgodnie z prawem

„Zaprojektowałem Bitcoina jako system, który działałby zgodnie z regułami”

-twierdzi samozwańczy Nakamoto i dodaje:

„Bitcoin musi działać zgodnie z regułami. Jeśli tak się nie stanie, to giełdy i systemy, które umożliwiają ludziom korzystanie z funkcji Bitcoina, uniemożliwią jego powszechne stosowanie i rozpowszechnianie (…)”.

„Jeśli Bitcoin lub jakikolwiek inny system monetarny usiłuje działać poza regułami, staje się systemem wyjętym spod prawa, a gdy już to zrobi, łatwo będzie go zatrzymać”

– argumentuje Wright.

„Większość ludzi chce zasad. Nie chcą walczyć w świecie niepewności i chcą wiedzieć, że umowa, którą zawarli, pozostanie ważna nie tylko teraz, ale przez cały okres jej trwania – do czego potrzebujemy zasad ”

-ocenia Wright. Musimy przyznać, że tym razem w jego rozumowaniu jest pewna logika…

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,841.57
ethereum
Ethereum (ETH) $ 167.90
xrp
XRP (XRP) $ 0.232302
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 338.77
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 291.48
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.01
eos
EOS (EOS) $ 3.87
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.57
tron
TRON (TRX) $ 0.017298