fbpx

Bitcoin to technologia, nie szansa na biznes!

Dyrektor generalny TRON, Justin Sun, powiedział CNBC w czasie wywiadu udzielonego 13 marca, że “Bitcoin to technologia, nie szansa na biznes!”

Justin Sun, który jest teraz także dyrektorem generalnym BitTorrenta po tym, jak jego firma kupiła i ten projekt w czerwcu 2018 r., staje się bardzo ważną personą rynku kryptowalut. Niektórzy mogą go uznać wręcz za autorytet zwłaszcza w gronie młodszych inwestorów blockchainowych monet. W swojej ostatniej wypowiedzi odwołał się zresztą do młodszego pokolenia i uderzył w seniorów sceny traderów.

„Nawet jeśli Warren Buffett nie lubi Bitcoina, ja nadal uważam, że jest to bardzo dobra okazja [do rozwoju] dla młodszego pokolenia”

– powiedział i dodał ważne zdanie:

„Myślę, że Bitcoin to technologia, a nie możliwości biznesowe”.

Sun podał przykład Lightning Network, jako dowód na to, że społeczność kryptowalut sama radzi sobie ze swoimi problemami, ale też rozwija Internet.

„Myślę, że stoimy przed kolejną falą [ewolucji] Internetu”

– podsumował.

Czwarta rewolucja przemysłowa

Blockchain i kryptowaluty są już powszechnie uznawane za części tzw. czwartej rewolucji przemysłowej. O szczegółach zjawiska napisał w swojej książce “Czwarta rewolucja przemysłowa” Klaus Schwab, założyciel i prezes Światowego Forum Ekonomicznego, które cyklicznie jest organizowane w Davos i w którym udział biorą czołowi politycy i ekonomiści. We wspomnianej pozycji wymienia sieć bloków oraz cyfrowe waluty jako elementy technologicznej zmiany, jaka zachodzi na naszych oczach. Stąd wypowiedź Suna wpisuje się w te powszechne spojrzenie na rynek blockchaina.

Zresztą do kryptowalut przekonał się prawdopodobnie też dyrektor generalny JPMorgan Jamie Dimon, bowiem zarządzany przez niego bank tworzy własny token. JPM Coin ma być wykorzystywany do przeprowadzania różnych procedur międzybankowych. Tym samym będzie bardziej technologią niż sposobem na dodatkowy dochód dla firmy.

Ponadto własne kryptowaluty  (czy tokeny) tworzą dziś także państwa. Wystarczy wymienić Wenezuelę (z niezbyt udanym Petro), Wyspy Marshalla czy Iran. Nad jakimś tajemniczym projektem e-waluty pracuje ponoć też Ukraina. Co pewien czas także wracają plotki o KryptoRublu Rosji…

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,767.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 222.91
xrp
XRP (XRP) $ 0.233014
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 324.38
tether
Tether (USDT) $ 0.996274
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 230.59
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.12
eos
EOS (EOS) $ 3.58
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.53
tezos
Tezos (XTZ) $ 2.85