fbpx

Bitcoin rośnie nie tylko na wykresie, ale też w Google Trends

Wyszukiwanie hasła „Bitcoin” w Google podczas ostatnich dni wrosło o niemal 300%. Skok popularności kryptowaluty w Internecie jest skorelowany ze wzrostem kursu na giełdach.

Według Google Trends, liczba wyszukiwań informacji nt. Bitcoina (BTC) w sieci potroiła się po gwałtownym wzroście kursu kryptowaluty w nocy z 2 na 3 kwietnia.

Ocena jest opracowywana przez algorytmy, w których „liczby reprezentują zainteresowanie wyszukiwaniem względem najwyższego punktu na wykresie dla danego regionu i czasu. Wartość 100 to najwyższa popularność danego hasła. Wartość 50 oznacza, że hasło jest o połowę mniej popularne. Wynik 0 oznacza, że ​​nie było wystarczających danych dla tego hasła.”

Gdzie szuka się informacji o BTC?

Według statystyk największa liczba wyszukiwań miała miejsce w Nigerii, Holandii, RPA, Austrii i Szwajcarii.

Z kolei w samych Stanach Zjednoczonych najczęściej zainteresowani Bitcoinem byli mieszkańcy Kalifornii, Waszyngtonu, Nevady, Nowego Jorku i Kolorado.

Te nowe dane podkreślają to, co od dawna zauważyło wielu obserwatorów rynku. Mianowicie, ludzie interesują się tym mocniej Bitcoinem (ale także i innymi kryptowalutami), gdy ten zaczyna drożeć.

I tak 3 kwietnia BTC przebiło na wykresie poziom cenowy 5 000 USD. Miało to miejsce po raz pierwszy od listopada 2018 r., zaś niemal wszystkie rynki kryptowalutowe rosły trzy dni z rzędu. Dopiero dziś, 5 kwietnia, przyszło zahamowanie tej mini-hossy.

Dlaczego rośnie?

W tym tygodniu, mówiąc o powodach wzrostu kursu Bitcoina, analityk z rynku kryptowalut Tone Vays powiedział, że nie zawsze jest potrzebny “wyzwalacz”, który powoduje zmianę trendu. Czasami jest to czysta spekulacja,  a jego zdaniem „Bitcoin nie różni się od innych aktywów” pod tym właśnie kątem.

Jednocześnie niektórzy obserwatorzy sugerowali, że inwestorzy na rynku zamieniają funty na Bitcoiny w strachu przed Brexitem, który ma mieć miejsce w połowie kwietnia br.

Jeszcze inni przypisywali wzrost działaniom algorytmów handlowych, które “uznały”, że nastąpił już czas na inwestycję w kryptowaluty.

W ostatnich dniach także ekonomista Vladislav Ginko, pracownik Rosyjskiej Prezydenckiej Akademii Gospodarki Narodowej i Administracji Publicznej (RANEPA), zauważył, że popyt na BTC wzrósł wśród rosyjskiej elity finansowej.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98