fbpx

Bitcoin przegrał test na bezpieczną przystań!

Spadki na kryptowalucie Bitcoin wzbudziły spory niepokój na giełdzie. Stały się też narzędziem w rękach wrogów kryptowalut. Czy bowiem “bezpieczna przystań”, za jaką niektórzy zaczęli uważać BTC, może tak gwałtownie tracić na wartości, jak przez ostatnią dobę?

Peter Schiff, znany inwestor, ale dość fanatycznie zapatrzony w złoto, uważa, że nie:

„Bitcoin ponownie nie zdał testu bezpiecznej przystani. W piątek, gdy eskalacja napięć handlowych spowodowała pogrążenie się globalnych rynków akcji, inwestorzy szukali schronienia w bezpiecznych aktywach. Jen japoński, frank szwajcarski, a zwłaszcza złoto, przesunęły się wyżej [na wykresie]. Jednak bitcoin spadł bardziej niż akcje!”

Bitcoin gorszy od akcji?

“Od ostatniego czwartku Bitcoin stracił więcej na wartości niż jakikolwiek z głównych indeksów giełdowych, podczas gdy złoto i srebro wzrosły”

– dodał Schiff, który napisał swoje obawy co do kryptowaluty na Twitterze.

bitcoinMyślenie o BTC jako o bezpiecznej przystani jest dość nowym zjawiskiem, które można było zaobserwować w tym roku. Wcześniej kryptowaluta była określana (już w 2012 r.) jako “złoto internetu”, ale pojęcie “bezpiecznego aktywa” pojawiło się w jej kontekście dopiero w czasie ostatnich paru miesięcy. Dlaczego? Połączono bowiem wzrosty na BTC z problemami współczesnej gospodarki i wojnami handlowymi. Nadal trwa rywalizacja między Stanami Zjednoczonymi i Chinami, a ponadto mają miejsce napięcia w Wenezueli i niepokoje w Hongkongu. Kryptowaluty zaczęła na tym zyskiwać.

Koniec hossy?

Teraz jednak kurs BTC spadł, ale obecna mini-bessa to raczej naturalna korekta, a trwałe załamanie kursu. Sugeruje się nawet spadki do 8 500 USD.

“Mam nadzieję, że tam nie dotrze, ale gdyby tak się stało, nie zdziwiłoby mnie to. A potem myślę, że te instytucje, które znów się podekscytowały, może pod koniec roku – miejmy nadzieję, że wcześniej – wypchniemy z tego zakresu i wrócimy do dawnych szczytów w wysokości 20 000 dolarów”

– uważa Mike Novogratz, inny znany inwestor, który jednak specjalizuje się w cyfrowych walutach.

Jak będzie ostatecznie? Pozostaje nam poczekać na dalszy rozwój wypadków.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,206.44
ethereum
Ethereum (ETH) $ 180.77
ripple
XRP (XRP) $ 0.287711
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 222.05
litecoin
Litecoin (LTC) $ 54.84
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.47
eos
EOS (EOS) $ 2.97
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 89.57
stellar
Stellar (XLM) $ 0.063812