fbpx

Bitcoin może osiągnąć 50 000 USD do końca 2018 i 500 000 USD do 2024 roku. Zobacz dlaczego.

Eksperci z branży kryptowalut twierdzą, że Bitcoin osiągnie nowe szczyty w 2018 roku, po czym wciąż będzie rósł.

Ludzka psychika a cena Bitcoina

Zdaniem Anthony’ego Pompliano, Bitcoin osiągnie 50 000 USD do końca 2018 roku.

W opublikowanym ostatnio tweecie w Morgan Creek Digital Assets przedstawił tezę, że pozostałe miesiące roku będą interesujące z perspektywy zmiany cen.

“Podtrzymuję zdanie, że Bitcoin osiągnie 50 000 USD do końca 2018. Wierzę, że taka cena zostanie osiągnięta. Ramy czasowe są wielką niewiadomą. Następne 5 miesięcy będzie interesujące.”

Pompliano opiera swoją prognozę ceny bitcoina na trzech fundamentach: psychice ludzkiej, ETF i inwestorach instytucjonalnych.

Jeśli chodzi o ludzką psychikę, Pompliano dostrzega wyraźny szum i podekscytowanie na rynku, gdy nastąpi jakikolwiek pozytywny ruch cenowy. Mogliśmy możliwość aby to dostrzec również w minionym tygodniu. Powiedział również, że ludzie zazwyczaj lubią okrągłe liczby, co prowadzi do pozytywnego popchnięcia ceny Bitcoina o kolejne tysiące dolarów.

W sprawie utworzenia ETF dla Bitcoina w tym roku, Pompliano wyraził swoją wątpliwość. Jednak już sama możliwość ETF jest wystarczająca, aby pobudzać pozytywne nastroje na rynku. Co za tym idzie, hodlerzy są mniej skłonni do sprzedaży w nadziei na znaczny wzrost ceny.

Jeśli chodzi o inwestorów instytucjonalnych, Pompliano zauważa, że nie tylko coraz uważniej przyglądają się kryptowalutom, ale zaczynają również przygotowywać podłoże do działania. W tym miesiącu Barry Silbert z Digital Currency Group (DCG) ujawnił, że sami od jakiegoś czasu prowadzą operacje na BTC. Wciąż jednak brak przejrzystych regulacji uniemożliwia im pełne zaangażowanie się rynek funduszy hedgingowych.

Wskaźnik DMI wskazuje dalsze wzrosty Bitcoina

bitcoin prognoza 2018

Według wskaźnika DMI, Bitcoin będzie kontynuował trend wzrostowy.

Niższy ADX pokazuje przecięcie dodatniego i ujemnego DMI, co często powoduje spadek ceny. Ostatnie skrzyżowanie obu DMI miało miejsce w maju, a w czerwcu Bitcoin odnotował spadek o ponad 30%.

Kontynuacja trendu wzrostowego Bitcoina na przestrzeni lat

Według Marka Yusko, CEO Morgan Creek, Bitcoin będzie kontynuował trend wzrostowy jeszcze przez co najmniej 6 lat.

W kwietniu tego roku, opublikował na swoim Twitterze pronozą, według której do końca 2024 r. Bitcoin osiągnie poziom 500 000 USD.

Według Yusko paraboliczny wzrost Bitcoina wynika z jego natury i nadal będzie rósł, wraz z każdym kolejnym rokiem.

“Nie sądzę, że potrzebujesz wielkiego wydarzenia, ale widziałeś je w ciągu ostatnich kilku tygodni, prawda? Wtedy kiedy cena zaczęła rosnąć. Ci, którzy czekali na uboczu, aby upewnić się, że niedźwiedzi rynek dobiegnie końca, są gotowi do wejścia, a gdy to się zacznie, wszystko będzie działo się bardzo szybko i zobaczymy paraboliczny wzrost.”

Logarytmiczny wzrost cen Bitcoina jest dobrze ugruntowany, a Yusko odwołuje się do niego w swojej obronie prognozy cenowej w wysokości 500 000 USD.

CEO Morgan Creek twierdzi również, że firma opracowała model do oszacowania rzeczywistej wartości sieci Bitcoin. Według Yusko, wartość opiera się na mocy sieci, wolumenie transakcji i liczbie uczestników rynku.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,767.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 222.91
xrp
XRP (XRP) $ 0.233014
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 324.38
tether
Tether (USDT) $ 0.996274
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 230.59
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.12
eos
EOS (EOS) $ 3.58
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.53
tezos
Tezos (XTZ) $ 2.85