fbpx

10 piosenek, które pokazują wpływ Bitcoina na popkulturę

Eminem zaskoczył fanów rapu w tym tygodniu, wydając swój nowy album “Kamikaze”. Dla entuzjastów kryptowalut jest tam dodatkowa niespodzianka, w postacie utworu “Not Alike”, w którym jest wspomniane o Bitcoinie. Świadomość jest pierwszym krokiem do napędzania adopcji, więc obecność Bitcoina na albumie Slim Shady’ego jest dobrym sygnałem. W tym artykule przedstawiamy więcej utworów, w których artyści wspominają o kryptowalutach.

Jak kryptowaluty zajmują miejsce w popkulturze?

Gwiazdy popu już od dość dawna wspominają o kryptowalutach. Największe sławy, jak np. Kanye, Kim Kardashian i Katy Perry zadeklarowali posiadanie Bitcoinów w swoich cyfrowych portfelach. Bitcoin nie jest jednak jedyną kryptowalutą wymienianą przez gwiazdy. DJ’a Khaled wspierał projekt Centra, którego założyciele spotkali się z problemami ze strony SEC. Akon planuje zbudować całe miasto w Senegalu, w którym będzie można płacić w jego kryptowalucie – Akoin.

Podczas gdy znajomość biznesu przez popularnych muzyków jest często wątpliwa, obecność kryptowalut w kulturze masowej jest niezbędna do ich masowej adopcji. Poniżej lista utworów, w których artyści wspominają o kryptowalutach. Ukazują one postęp, jaki uczynił Bitcoin w kwestii zaistnienia w masowej świadomości.

Eminem – “Not Alike”

Po słabym odbiorze jego ostatniej płyty, “Revival”, Eminem powrócił z dużo lepszym materiałem. Odwołanie się do Bitcoina w “Not Alike” jest jasne, ale jednocześnie metaforyczne, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę, że współpracujący z nim Royce Da 59, często nazywany Nickel Nine. W kawałku można usłyszeć:

“Wszyscy kiedyś gryźli Nikiel. Teraz wszyscy robią Bitcoiny.”

Remy – Bitcoin Billionaire

Prawdopodobnie jedna z najśmieszniejszych piosenek, jaka kiedykolwiek powstała na temat kryptowaluty. W “Bitcoin Billionaire” usłyszymy:

“Pieniądz jak moja ostatnia dziewczyna. Całkowicie wirtualny.”

W końcu miliarder Remy’ego zostaje spłukany po tym, jak rozbłysk słoneczny niszczy jego bitcoinowe oszczędności.

Coindaddy – Alt Season

W przeciwieństwie do większości artystów z tej listy, Coindaddy (aka Arya Bahmanyar) faktycznie zarabia na życie z kryptowalut. Coindaddy jest prawdziwą gwiazdą, jeśli chodzi o kryptowaluty. Jeśli chodzi o muzykę, ten status jest bardziej dyskusyjny.

“Idź i shortuj Bitcoiny. Cały dzień i całą noc, bo to niedźwiedzi rynek. I nie ma nic w zasięgu wzroku”

Ytcracker – Bitcoin Baron

Ytracker przynosi nam najbardziej elektroniczny utwór na tej liście z pewnymi swobodnymi rymowankami i świetnym bitem. Ten jest melodią.

“Jestem baronem bitcoin, straszę status quo. Mam to ciasto z krypto w tym pliku danych…”

Bitcoin Dip – “We Miss You”

Bitcoin Dip to cover utworu “I’ll Be Missing You”, który wykonał Puff Daddy, który z kolei jest coverem kawałka The Police – “I’ll Be Watching You”. Zrozumiałeś? Jest to piosenka, która była kopiowana prawie tyle razy ile sam Bitcoin 😉

Lil Windex – Bitcoin Ca$h

Prawdopodobnie najbardziej popularny raper, nazwany po produkcie czyszczącym. Lil Windex to kanadyjski artysta, którego szczególnie zainteresował Bitcoin Cash.

The Cryptocurrency Girls – The Moon and Cryptocurrency and Me

The Cryptocurrency Girls to 8-osobowa grupa, w której każda artystka przybiera postać konkretnej kryptowaluty. Choć oprawa wydaje się na pierwszy rzut oka dość dziwna, tekst piosenki powinni wziąć sobie do serca wszyscy, którzy działają na rynku kryptowalut.

Laura Saggers – 10 000 Bitcoins

Piosenka na temat Bitcoina autorstwa Laury Saggers raczej nie jest najmocniejszym kawałkiem na tej liście. Wspominamy o niej jednak, jako o kobiecym akcencie, w temacie zdominowanym przez mężczyzn.

Mayday & Murs – Bitcoin Beezy

“Mam 50 bitcoinów o wartości około stu tysięcy.”

Gdyby Mayday & Murs przyjęli długoterminową strategię, te 50 BTC byłoby teraz warte 360 000 USD.

Ricegum – Bitcoin

Gwiazda Youtube’a, Ricegum również dorzucił swoją cegiełkę do zaistnienia Bitcoina w popkulturze. Być może o nim nie słyszałeś, ale Ricegum ma ponad 10 milionów subskrybentów, więc można nazwać go celebrytą. Tutaj możesz posłuchać jego kawałka, w którym wspomina o Bitcoinie.

Po przesłuchaniu tych utworów na temat Bitcoina możemy stwierdzić, że najprawdopodobniej nie znajdą się na szczycie list przebojów. Dla rynku kryptowalut mają jednak duże znaczenie w kwestii budowania społecznej świadomości.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

 

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,614.47
ethereum
Ethereum (ETH) $ 259.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.274489
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 380.68
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 297.32
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.53
eos
EOS (EOS) $ 4.02
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 22.11
tezos
Tezos (XTZ) $ 3.72