fbpx

Bitcoin po milion dolarów? Czy teraz jest już najlepszy okres na zakup kryptowaluty?

Wybicie kursu Bitcoina z trendu bocznego i dojście do okolic 4 000 USD ponownie obudziło nadzieje na rynku dotyczące nowej bańki. Czy więc jesteśmy w najlepszym momencie, by kupować kryptowaluty?

Nastroje na rynku cyfrowych walut zmieniają się równie mocno, jak wahania kursu. Teraz Spencer Bogart, partner Blockchain Capital i jeden z główny propagatorów kryptowalut na Wall Street, w programie Bloomberg Technology powiedział, że nowa hossa zbliża się wielkimi krokami:

„Bitcoin powraca powoli w wielkim stylu i chociaż aktywność inwestorów instytucjonalnych (a co za tym idzie zainteresowanie biznesu wirtualnymi tokenami) nie przekłada się w dalszym ciągu na cenę, to kilka kolejnych zmian regulacyjnych powinno spowodować dynamiczne wzrosty i osiągnięcie nowych szczytów”.

Czas na zakupy?

Ponoć to idealny okres na inwestycje w kryptowaluty. Bogart radzi się spieszyć:

„Obecnie mamy idealny czas, aby zakupić Bitcoina, zatem nie zwlekajcie. Nie jestem w stanie jednak powiedzieć, czy doszedł on już do ostatecznego dołka. Nie możemy być tego pewni, choć istnieje taka szansa.”

Inny obserwator rynku, wiceszef działu ds. technologii blockchain w IBM, Jesse Lund, poszedł ostatnio jeszcze dalej. Jego zdaniem główna kryptowaluta będzie docelowo warta aż 1 milion dolarów. Nie nastąpi to jednak jakoś bardzo szybko. Zresztą chyba nikt o zdrowych zmysłach tak nie uważa (John McAfee się nie liczy!). Lund jest jednak zdania, że w tym roku na pewno zobaczymy jeszcze cenę 5 000 USD. To niewiele więcej, jeśli spojrzy się na wykres dzisiaj, gdy Bitcoin jest blisko 4 000 USD.

Pytanie, czy obu panom warto ufać. Lund lepiej zna się chyba na technologii, niż na inwestowaniu. Bogart ma zaś opinię „niepoprawnego optymisty”. Już od dobrych kilku miesięcy mówi, że cena „niebawem” będzie rosnąć i najgorsze za nami. W końcu trafi… No tyle, że w październiku 2018 roku twierdził, że pod koniec tamtego roku cena kryptowaluty wyniesie 10 tysięcy dolarów. Jego zdaniem „każdy katalizator może sprawić, że cena najpopularniejszej kryptowaluty eksploduje. Bitcoin jest bowiem jak beczka prochu, tylko czeka na jakiś silny impuls!”

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,668.21
ethereum
Ethereum (ETH) $ 197.21
ripple
XRP (XRP) $ 0.274552
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 316.69
litecoin
Litecoin (LTC) $ 75.11
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 28.20
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.64
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 140.58
monero
Monero (XMR) $ 86.44