fbpx

Bitcoin po 40 tys. USD za parę miesięcy

Tom Lee, szef Fundstrat, złapał wiatr w żagle. Wieszczy dalsze wzrosty na BTC i podtrzymuje swoją opinię o tym, że czeka sam FOMO (czyli zjawisko strachu przed brakiem).

Lee skompromitował się w oczach wielu obserwatorów rynku kryptowalut tym, że przez cały 2018 r. twierdził, że “wkrótce” czekają nas wzrosty. W odpowiedzi jego zwolennicy widzieli jednak Bitcoina, który z miesiąca na miesiąc tracił na wartości. Wraz z 2019 rokiem zła passa CEO Fundstrat się odwróciła. Kurs cyfrowej waluty zaczął rosnąć, a tym samym Lee urósł w oczach inwestorów i analityków rynku.

FOMO

Lee uważa, że jeśli tylko przebijemy poziom 10 000 USD czeka nas FOMO – zjawisko strachu przed brakiem (“pominięciem”). W praktyce oznaczałoby to dynamiczne wzrosty i masowe zakupy kryptowalut przez tych inwestorów, którzy dotąd stali z boku i czekali na spadki.

Efektem powyższego miałoby być nie tylko przebicie ATH (dziś to poziom 20 000 USD z końca 2017 r.), ale też nowy rekord cenowy. BTC w wizji Lee miałby wkrótce kosztować 40 000 USD. Ma to mieć miejsce już wkrótce, bo przed końcem tego roku.

Decydujący okres

Równie śmiałe prognozy stawia Anthony Pompliano z Morgan Creek Digital.

“W ciągu następnych od 12 do 18 miesięcy będziemy mieli idealną sytuację dla Bitcoina. Zaistnieje wiele wydarzeń, które będą miały miejsce w tym samym czasie. Banki centralne będą zmuszone do pewnych obniżek stóp procentowych (…). Te wydarzenia [ostatecznie] doprowadzą Bitcoina do ultra-byczej pozycji.”

– uważa Pompliano.

Dlaczego Bitcoin rośnie?

Bitcoin zyskuje, bo zaczyna nowy cykl, który może zakończyć się kolejną bańką. Mimo tego, że miało to już miejsce kilka razy w historii kryptowaluty, dziś nadal uczestnicy rynku lubią dokładać do wzrostu kursu konkretne wydarzenia. I nie jest to bezpodstawne.

BTC zyskiwał parę lat temu w czasie problemów systemu bankowego. Dziś rośnie – zdaniem wielu – z powodu niepokojów makroekonomicznych i politycznych. Konkretnie – wojny handlowej na linii USA-Chiny. Ponadto ponoć Bitcoiny kupują bogaci Rosjanie, którzy obawiają się efektów amerykańskich sankcji gospodarczych.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98