fbpx

Bitcoin po 250 000 USD? Zdaniem eksperta to realne.

Mark Jeffrey, autor wydanej w 2013 roku książki “Bitcoin Explained Simply”, pozostaje optymistą co do Bitcoina. Jego zdaniem przyszła cena najstarszej kryptowaluty  to poziom 250 000 USD.

Choć obserwujemy teraz już dosyć długą bessę (z krótkimi odbiciami), Mark Jeffery uważa, że ​​nie powinno to być dla nikogo zaskakujące. Pionier Bitcoina rozmawiał na ten temat podcastu “The Next Billion Seconds”. Porównał jednak sytuację dość standardowo do bańki dot-comów. Wtedy i w 2017 r. napaleni na łatwy zysk inwestorzy zastawiali swoje domy, brali pożyczki – wszystko by kupować akcje, zaś ponad rok temu kryptowaluty. I w obu przypadkach, gdy tylko kupujący zdali sobie sprawę, że kupują tylko coś w rodzaju niejasnej obietnicy, wpadli w panikę sprzedając swoje aktywa.

Jeffrey podkreśla jednak, że pewne zjawiska zachodziły na rynku kryptowalut szybciej:

“Myślę, że jest to bardzo podobne do bańki dot-com, którą obserwowaliśmy na przełomie lat dziewięćdziesiątych i 2000… W cyklu dot-com było to około 4 i pół roku, może 5 lat. W świecie kryptograficznym było to około półtora roku, więc o wiele szybciej”.

Koniec bessy

Bessa trwa już ponad rok, ale ponoć dobiega końca. Jeffrey nie chce przewidywać, kiedy konkretnie to nastąpi, ale jest przekonany, że obecny, “martwy” okres już się kończy.

To nie oznacza jednak, że wkrótce rozpocznie się hossa.  Na to musimy jeszcze poczekać…

Tu ponownie powracają analogie do bańki dot-comów. Amazon i Google to niejako feniksy, które powstały z jej popiołów. Dziś są światowej sławy gigantami. Facebook nie istniał co prawda pod koniec lat 90. ani na początku dwutysięcznych, ale z pewnością był inspirowany biznesami z tamtego boomu na firmy internetowe i powstał na bazie tamtych doświadczeń.

Dziś więc można zaryzykować stwierdzenie, że tokeny o prawdziwej wartości pozostaną przy życiu, a prawdopodobnie wzmocnią swoją pozycję rynkową. Jeffrey upiera się, że “nadchodzi” nowy etap rozwoju kryptowalut, a sam Bitcoin będzie kosztował nawet 250 000 USD.

Co wy sądzicie o jego prognozie? Czy jest realna?

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98