fbpx

Bitcoin po 25 000 USD jeszcze w tym roku – tak uważa analityk

Analityk zajmujący się Bitcoinem (BTC) Oliver Isaacs uważa, że ​​pod koniec 2019 r. główna kryptowaluta osiągnie cenę 25 000 USD. Oznaczałoby to przebicie poziomu ostatniego ATH (20 000 USD). Czy to realne?

Isaacs omówił w mediach powody, według których tak niezwykle optymistycznie patrzy na przyszłość BTC:

„Istnieje wiele czynników napędzających ostatnie odrodzenie [cenowe]. Istnieją czynniki geopolityczne, technologiczne i regulacyjne. Efekt wojny handlowej między USA i Chinami doprowadził do nagłego zainteresowania Bitcoinem jako zabezpieczeniem inwestycji”.

Dlaczego Bitcoin rośnie?

Inny znany inwestor Tim Draper uważa, że kryptowaluta będzie rosła w siłę z powodu adopcji ze strony inwestorów instytucjonalnych i gigantów korporacyjnych, takich jak Microsoft, Amazon, Starbucks i Whole Foods. Mają oni zacząć przyjmują płatności w kryptowalutach, ale też korzystać z dobrodziejstw technologii blockchain.

Draper uważa, że ​​przyjęcie kryptowalut do głównego nurtu nastąpi w ciągu najbliższych kilku lat. Draper posuwa się tak daleko, że twierdzi nawet, że BTC osiągnie pułap cenowy 250 000 USD do 2023 roku. Obrazowo opisał przyszłość tego rynku:

„Myślę, że kiedy pójdziesz do Starbucksa, żeby kupić filiżankę kawy, ale spróbujesz zapłacić dolarami, będą się z ciebie śmiali, bo nie używasz Bitcoinów lub innej kryptowaluty.”

Analitycy SFOX byli bardziej pesymistyczni, nazywając perspektywę rynku kryptowalut jako “niepewną” i ostrzegając, że niedawny wzrost kursu Bitcoina mógł być efektem FOMO (strach przed brakiem). Także jednak wskazywali na trwającą właśnie wojnę handlową Stanów Zjednoczonych z Chinami jako przyczynę skoku wartości BTC w zeszłym miesiącu.

Wielu innych obserwatorów rynku uważa też, że kryptowaluty w ostatnim okresie były masowo kupowane przez zamożne elity Rosji czy Wielkiej Brytanii. Rosjanie mieliby robić to, by omijać amerykańskie sankcję, zaś Anglicy w obawie przed wyjściem UK z UE.

Prawdę powiedziawszy trudno dziś łatwo i bezdyskusyjnie określić powód ostatniej mini-hossy (zresztą nie jest wykluczone, że jest ona już za nami). Możliwe, że jest to wstęp do nowej bańki, która może rozpocząć się bliżej nowego podziału nagrody za wykopanie bloku w sieci BTC, co ma mieć miejsce w 2020 r.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,668.21
ethereum
Ethereum (ETH) $ 197.21
ripple
XRP (XRP) $ 0.274552
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 316.69
litecoin
Litecoin (LTC) $ 75.11
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 28.20
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.64
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 140.58
monero
Monero (XMR) $ 86.44