fbpx

Bitcoin po 10 000 USD za 2 tygodnie dzięki… Facebookowi?

Media coraz intensywniej rozpisują się nt. kryptowaluty Facebooka. Ponoć jeszcze w czerwcu mamy poznać jej White Paper i wszelkie szczegóły ekonomiczne i technologiczne. Niektórzy dziennikarze sugerują już nawet datę owego wydarzenia – 18 czerwca. Jak token giganta z rynku portalu społecznościowych wpłynie na Bitcoina? Jeden z analityków sugeruje, że czeka nas wystrzał ceny. Czy Bitcoin przebije poziom 10 tys. USD?

Analityk Naeem Aslam widzi w powstaniu nowej mainstreamowej kryptowaluty wielką szansę dla “startych” cyfrowych walut. Jego zdaniem sama oficjalna informacja z obozu Facebooka doprowadzi do skoku ceny BTC do poziomy 10 712 dolarów za ok. 2 tygodnie. Dlaczego? Ponoć uwzględnił w swoim badaniu elementy analizy technicznej, badanie struktury i nastrojów na rynku oraz właśnie wpływ potencjalnego newsa od Marka Zuckerberga.

Kryptowaluty a mainstream

Takie podejście jest dość zrozumiałe. Podczas gdy dla wielu konserwatywnych early adopterów sam pomysł na projektowanie czegoś takiego jak “GlobalCoin” (tak ponoć ma nazywać się token FB) jest zdradą ideałów i zaprzeczeniem ideologii kryptowalut, tak dla światowych mas może być to narzędzie, które oswoi je z cyfrowymi walutami.

W tej ostatniej kwestii obecna społeczność blockchaina jest jednak mocno podzielona. Dla jednych token będzie bezwartościowy i bezsensowny. Z kolei sam Aslam osobiście mówi, że GlobalCoin na Facebooku „odblokuje ogromną wartość komercyjną w rozwijających się gospodarkach”. Dodał też, że profesor informatyki z University of Cambridge, Jonie Crowcrafcie, twierdzi teraz, że Facebook może „zamieniać się w Silk Road 3.0”. Oczywiście w pozytywnym znaczeniu…

Co wiemy o GlobalCoin?

GlobalCoin to nadal niepotwierdzona nazwa kryptowaluty Facebooka. Co o niej wiemy? Oficjalnie – nic. Jeśli wierzyć plotkom, możemy założyć, że będzie ona stablecoinem opartym na koszyku kilku walut fiducjarnych. Ma działać na Messengerze, Instagramie i WhatsAppie, ale nie jest wykluczone, że będzie nią można płacić poza światkiem Facebooka.

Dziś gigant rozmawia podobno z Visa i MasterCard (oraz niewykluczone, że także z innymi dużymi firmami), które miałoby zagwarantować środki na oparcie kryptowaluty na wspomnianych papierowych walutach. Ponoć więcej szczegółów poznamy za 8 dni. Pozostaje nam oczekiwanie i sprawdzanie, czy Bitcoin faktycznie rozpoczyna nową falę hossy.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,206.44
ethereum
Ethereum (ETH) $ 180.77
ripple
XRP (XRP) $ 0.287711
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 222.05
litecoin
Litecoin (LTC) $ 54.84
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.47
eos
EOS (EOS) $ 2.97
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 89.57
stellar
Stellar (XLM) $ 0.063812