fbpx

Bitcoin nie potrzebuje większej skalowalności

Bitcoin, zdaniem niektórych, może osiągnąć sukces dopiero, gdy zostanie poprawiona skalowalność jego sieci. Odmiennego zdania jest współzałożyciel i dyrektor generalny Block.one, Brendan Blumer, który uważa, że ​​główna kryptowaluta może nie potrzebować zwiększonego skalowania.

„W ciągu najbliższych dwóch dekad Bitcoin zastąpi złoto jako wiodące aktywo do przechowywania wartości”

– napisał na Twitterze Blumer.

Uważa, że ​​większość zawieranych transakcji zostanie przeniesiona do aplikacji, które zostaną zbudowane na bazie warstwy bazowej Bitcoina. „Większość działań przejdzie do skalowalnych rozwiązań dwuwarstwowych, ale świadomość i płynność Bitcoina będą nadal rosły” – wyjaśnia.

Moc błyskawicy

Jednym z przykładów takich działań jest dziś Lightning Network (LN), która to sieć gwałtownie rośnie od paru miesięcy. Wraz z zauważalną poprawą użyteczności, ta aplikacja drugiej warstwy zaczyna spełniać swoją obietnicę natychmiastowego przetwarzania Bitcoinów za niewielką opłatą.

Dlatego zdaniem Blumera Bitcoin może wcale nie wymagać żadnego dalszego skalowania, chociaż według niego należy się spodziewać także „dużych opłat za transakcje warstwy rozliczeniowej”.

Jego przewidywania są zgodne z zeszłorocznym raportem Microsoftu, w którym stwierdzono, że rozwiązania skalowania warstwy drugiej, takie jak LN, są przyszłością tego rynku.

Bitcoin to lepsze złoto?

Jednocześnie CEO Block.one dodaje, że ​​Bitcoin może stać się czymś na skalę „złota 2.0”. Idealnym środkiem do przechowywania wartości.

I ponownie nie jest w tym osamotniony. Na początku tego roku bliźniacy Winklevoss stwierdzili, że wierzą, że „Bitcoin jest lepszy w byciu złotem niż samo złoto”. Max Keiser, znany inwestor i publicysta, też przewiduje, że kryptowaluta stanie się nową światową walutą rezerwową.

Faktycznie, myślenie o BTC zaczyna się zmieniać. Niedawno nawet słynny inwestor i zwolennik złota Marc Faber, który dotąd był wrogi kryptowalutom, przyznał, że kupił pierwsze Bitcoiny. “Nie jest pewne, ale możliwe, że Bitcoin będzie standardem dla przelewów pieniężnych” – dodał.

Niemniej jednak nadal są kontynuowane wysiłki w celu optymalizacji sieci Bitcoina i zwiększenia jej przepustowości. Ponadto, nad ogólną poprawą blockchaina pod tym kątem pracuje chiński projekt IOST.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98