Bitcoin na rekordowych ilościach adresów w 2021 roku

Poraz kolejny można zaobserwowac sytuację, że ponad milion adresów Bitcoin pozostaje aktywnych. Analogiczna sytuacja miała miejsce w 2017…

Poraz kolejny można zaobserwowac sytuację, że ponad milion adresów Bitcoin pozostaje aktywnych. Analogiczna sytuacja miała miejsce w 2017 r. W rzeczywistości, każdego dnia przeszło milion adresów jest aktywnych. Jest to swoistą konsekwencja wzrostu zainteresowania i popytu na Bitcoina.

Jakie adresy są aktywne?

Analizując przekazane informacje można dostrzec, że aż 3/4 adresów stanowią te, które posiadają pomiędzy zerem a 0,01 BTC (0,01 BTC stanowi równowartość 350 USD). Z kolei następne 16% adresów, w swoim posiadaniu ma od 0,01 do 0,10 Bitcoina. Zaledwie dwa miliony adresów posiada na swoim koncie jednego Bitcoina.

Najistotniejszy jest fakt, że znacząco spadła ilość adresów posiadających 100 000 Bitcoinów. W 2017 było ich bardzo dużo, a w 2021 jest tylko jeden taki adres.

Jeden użytkownik nie zawsze posiada tylko jeden adres

Upływ czasu znacząco zmodernizował definicję wieloryba Bitcoina. Coraz częściej dochodzi do podziału posiadanych zasobów BTC na kilka odmiennych adresów. W bieżącym roku jest ich zdecydowanie więcej. Sytuację doskonale obrazuje przykład Gray Scale, który w swoim posiadaniu ma 600 000 BTC, ale nie zdecydował się na przechowywanie ich pod wyłącznie jednym adresem. Zadecydowano o tym, że będą one rozdzielone dla bezpieczeństwa na wiele adresów.

Przytoczony przykład stanowi najlepsze potwierdzenie, że dane adresy mogą posiadać tego samego właściciela.

Zmiana w obszarze unikalnych adresów pozwoliła na lepsze zobrazowanie sytuacji. Pozwoliło to na oszacowanie wzrastającego popytu.  Obecnie także obowiązują ograniczenia. Dla jednej osoby przewidziane jest tworzenie i używanie kilku adresów.

W marcu 2018 roku odnotowano aktywność aż 300 000 adresów, które były w pełni unikalne. W 2021 roku, aktywnych adresów pozostaje więcej niż milion. Specjaliści głównej przyczyny takiego stanu rzeczy upatrują w możliwości połączenia kilku transakcji przy wykorzystaniu jednego adresu. Do niedawna ta możliwość nie była powszechna i wykorzystywana. Aktualnie cieszy się sporą popularnością.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts