fbpx

Bitcoin musi dobić do 213 000 USD by zastąpić dolara – mówi gigant bankowy UBS

Jeśli Bitcoin ma pewnego dnia zastąpić podaż pieniądza w dolarach amerykańskich – to musi być to suma wszystkich rachunków, monet, czeków itp. w obiegu – jego cena musiałaby wzrosnąć do co najmniej 213 000 USD, zgodnie z nowym listem do klientów, który został wysłany przez szwajcarskiego giganta bankowego UBS.

Joni Teves, strateg UBS, napisała w liście, że jej zdaniem Bitcoin “jest nadal zbyt niestabilny i ograniczony, by stać się opłacalnym środkiem płatniczym lub główną klasą aktywów”, jednocześnie mówiąc o wysiłkach programistów mających na celu wdrożeniu technicznych ograniczeń, takich jak skalowalność i prędkość. Według niej, te czynniki nie są wystarczająco rozwinięte.

Eureka!

PS: Zaraz, zaraz? Bitcoin jest ograniczony i nie może stać się ‘opłacalnym środkiem płatniczym’? Dobrze, że waluty tradycyjne są nieograniczone i handlujemy nimi od lat. 

Według Teves, bitcoin będzie potrzebował dodatkowego wsparcia regulacyjnego, a także różnych zabezpieczeń konsumenckich, aby stać się przyszłą formą płatności i uzasadnioną klasą aktywów. Teves odkryła także, że 70% dużych ruchów cenowych bitcoina wynikało z giełdowego “zainteresowania spekulacją”. PS: Ameryka została odkryta!..

coinmarketcap.com

Ponadto w raporcie wskazano, że bitcoin może dziś przetwarzać tylko część wielkości transakcji, jaką mogą przetwarzać tradycyjni dostawcy usług płatniczych, tacy jak Visa.

Skalowalność i konspiracje

Pojawiają się jednak rozwiązania, takie jak np. Lightning Network, które rozwiązałyby ten problem. W takim przypadku transakcje i rozliczenia byłyby wykonywane off-blockchain, więc opłaty byłyby niskie, a dzięki wdrożeniu Smart Contract’ów dotyczących bezpieczeństwa, płatności mogą być natychmiastowe – brak czasu oczekiwania na potwierdzenie w blocku. Innym ważnym czynnikiem jest skalowalność, która ma umożliwić milionom, a nawet bilionom transakcji wykonywanych na sekundę.

Teves nie odniosła się jednak do innych kluczowych cech Bitcoina, takich jak to, że jest to cenny magazyn “cenzury”, otwarty dla wszystkich, wolny od inflacji i ingerencji rządu.

Ponadto, gdy wszystkie 21 milionów bitcoinów zostanie wydobyte do roku 2140, faktyczna ilość dostępna do handlu będzie znacznie niższa. W badaniu Chainalysis, firma specjalizująca się w kryminalistyce cyfrowej, która bada blockchaina bitcoina, ogłosili w listopadzie zeszłego roku, że ​​2,78-3,79 milionów bitcoinów zostało już utraconych.

Czy to kolejny z wielu zabiegów pochodzących z sektora bankowego mający na celu udowadnianie, że system bitcoina i innych walut cyfrowych jest gorszy od aktualnie istniejącego?

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,870.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 134.96
ripple
XRP (XRP) $ 0.314094
eos
EOS (EOS) $ 3.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.41
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 131.73
tether
Tether (USDT) $ 1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 13.14
stellar
Stellar (XLM) $ 0.085529
tron
TRON (TRX) $ 0.023344