fbpx

Bitcoin stanie się szybszy i bardziej wydajny dzięki Liquid Network

Jimmy Song, jeden z deweloperów Bitcoina wypowiedział się na temat rozwiązania Liquid Network, które zostało wdrożone do sieci. W założeniu wdrożenie sidechaina ma przyczynić się do tego, aby transakcje były szybsze, bardziej bezpieczne i anonimowe. Wielu użytkowników zauważa jednak, że centralizacja Liquid Network może przyczynić się do osłabienia reputacji BTC.

Song twierdzi, że Liquid Network to pierwszy dobry krok dla sidechainów. Jest to mechanizm, który pozwala używać cyfrowych aktywów z jednego blockchaina w innym blockchainie, w bezpieczny sposób. Te aktywa mogą być później przeniesione z powrotem do oryginalnego blockchaina, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Mówi o tym, że Liquid Network wprowadza tzw. Federacyjny Model Zaufania, w którym wymagane jest działanie zdecydowanej większość uczestników, aby transakcje się powiodły. Jimmy dodaje:

“Jeśli dobrze pamiętam, oni mają 23, a Ty potrzebujesz przeważającej większości, 1 + 2/3 lub coś w tych granicach. 16 lub 17 z 23 musi zgodzić się, aby transakcja przeszła. Natomiast jeśli to nastąpi, transakcja odbywa się szybko, ponieważ sieć jest zaufana”.

Liquid Network zwiększy płynność transakcji BTC

Według eksperta jest to dobra koncepcja, ponieważ może zapewnić właściwą płynność transakcji pomiędzy giełdami kryptowalut. Jako przykład dał Koreę, w której transakcje trwają bardzo długo z uwagi na brak płynności. Jest to spowodowane ograniczeniami w obrocie walutami fiat na tamtejszych giełdach.

“Kontrola kapitału w Korei utrudnia działania na tym runku, lecz jeśli przynajmniej uda się zwiększyć płynność Bitcoina, pomoże to przyspieszyć sprawę.”

Przyspieszenie działania sieci Bitcoin dzięki wdrożeniu Liquid Network, pomoże w dużej mierze użytkownikom zaangażowanym w arbitraż na giełdach. Większość wolumenu może przejąć sidechain, który sprawi, że transakcje będą bardziej wydajne i niemal natychmiastowe. Jimmy Song dodał:

“Wyobrażam sobie, że nowe rozwiązanie stanie się pewnego rodzaju bardziej komercyjną drugą warstwą. Myślę, że jest to dobra rzecz. Wiesz, że lubię konkurencję, lubię innowacje. Lubię kiedy są testowane nowe rzeczy, więc to jest coś o czym myślałem przez moment”.

Jimmy stwierdził, że jest powód, aby nazwać to rozwiązanie “Liquid”, ponieważ umożliwia zwiększenie płynności i może nawet pozytywnie wpłynąć na opłaty za transakcje.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,767.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 222.91
xrp
XRP (XRP) $ 0.233014
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 324.38
tether
Tether (USDT) $ 0.996274
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 230.59
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.12
eos
EOS (EOS) $ 3.58
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.53
tezos
Tezos (XTZ) $ 2.85