fbpx

Bitcoin przejdzie do mainstream’u w ciągu 10 lat według Imperial College London

Kiedy kryptowaluty zyskają bardziej na popularności?
Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Imperial College London, kryptowaluty mają potencjał, aby stać się rozpowszechnioną formą płatności w ciągu najbliższych 10 lat. W swoim raporcie badawczym zatytułowanym ‘Kryptowaluty: Pokonywanie barier i Adopcja’ Profesor William Knottenbelt z Imperial College w Londynie oraz dr Zeynup Gurguc z Imperial College Business School przekonywali, że dotychczas kryptowaluty działają już jako jako wymiana wartości, podobnie jak waluty fiducjarne.

Czy wymagana jest poprawa skalowalność i sam wizerunek kryptowalut?

Jeżeli kryptowaluty musiałyby jednak skutecznie służyć jako jednostki rozliczeniowe lub środki wymiany, to aby spełnić te dwie  funkcje, takie jak obecnie posiadają waluty fiducjarne, Bitcoin, a także inne kryptowaluty, będą musiały przejść ‘metamorfoze’, zarówno w zakresie samego ich tworzenie jak i skalowalności. Przykładem może być chociażby fakt, że aktualnie duża liczba kryptowalut jest budowana na blokach, które nie są zaprojektowane do obsługi dużych transakcji.

Dodatkowo, kryptowaluty również powinny być tworzone z myślą o użytkowniku, aby mogły być wykorzystywane przez tych, którzy nie posiadają specjalistycznej wiedzy. Jeśli miałyby być szeroko stosowane to zmiany cen kryptowalut muszą również się ustabilizować i uodpornić na wahania rynkowe. Posiadanie znormalizowanego podejścia regulacyjnego na całym świecie również znacząco wspomoże globalną adopcje.

Nowa Era

Zgodnie z Knottenbelt i Gurguc, dzięki wymienionym powyżej czynnikom, kryptowaluty będą zwiastunem nowego technologicznego postępu w sposobie wydawania pieniędzy.

Naukowcy z Imperial College zauważyli również, że za każdym razem, gdy pieniądze ewoluowały, np. z wcześniej znanym nam wartościowych przedmiotów do monet i banknotów, zmniejszyło się obciążenie finansowe. Według naukowców kryptowaluty mogą globalnej gospodarce.

“Świat kryptowalut rozwija się tak szybko, jak towarzyszy mu spory zbiór mylącej terminologii. Te zdecentralizowane technologie mogą obalić wszystko, co wydawało nam się znane na temat klasycznych systemów finansowych i aktywów finansowych, – Prof. Knottenbelt.”

Inicjatywy Blockchain’a i Kryptowalut

Imperial College, w którym od września 2015 r. uczestniczy 14 laureatów Nagrody Nobla, prowadzi centrum badawcze pod nazwą ‘Centrum Badań nad Kryptowalutami i Blockchainem’. Badania te skupiają się głównie nad “researchem” innowacji oraz inicjatyw zastosowania wszystkiego ze świata kryptowalut w życiu codziennym. Knottenbelt pełni funkcję dyrektora od samego początku.

Na początku zeszłego roku, Platforma programistyczna zajmująca się zasobami cyfrowymi oraz Blockchainem, nawiązała współpracę z Imperial College w celu stworzenia Laboratorium Badawczego ds. walut cyfrowych. Celem laboratorium jest badanie potencjału zmian technologii blockchain.
Śledź nas na Telegramie lub zapisz się do naszego newslettera poniżej:
Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz