fbpx

Bitcoin, Ethereum, Litecoin dostepne na Yahoo! Finance

Kolejny dzień i kolejny krok do wejścia kryptowalut w tak zwany mainstream. Tym razem to Yahoo! Finanse wdrożyło interfejs do handlu cyfrowymi walutami za pośrednictwem ich popularnej strony internetowej.

W maju, Yahoo! finanse były najpopularniejszymi witrynami poświęconymi finansom osobistym w Stanach Zjednoczonych. Jak podaje Statista.com, miesięczne wizyty sięgały nawet do 70 milionów.

Na tą chwile, handel za pośrednictwem Yahoo! Finanse jest dostępny w bitcoinie, ethereum i litecoinie. Opcja jest dostępna tylko dla użytkowników z USA, którzy posiadają zewnętrzne konta brokerskie. Inne popularne kryptowaluty również widnieją na stronie internetowej, jednakże aktualnie można je tylko wyszukać w taki sam sposób, w jaki użytkownicy wpisują nazwy akcji lub tradycyjnych walut. Nie można jeszcze nimi handlować za pośrednictwem interfejsu Yahoo.

Charlie Lee, twórca kryptowaluty Litecoin, poinformował o tym z entuzjazmem za pomoca twittera w środę wieczorem:

W międzyczasie Anthony Pompliano, założyciel Morgan Creek Digital, który niedawno uruchomił swój nowy fundusz indeksów cyfrowych, opisał to zdarzenie jako iż, “wirus się nam rozprzestrzenia”.

Yahoo! Finanse od dawna są popularną stroną wśród inwestorów detalicznych i trader’ów na tradycyjnych rynkach finansowych. Wielu z nich używa ich jako głównego źródła informacji na temat sytuacji rynkowych.

Zwiększenie popularności kryptowalut jest teraz jednym z głównych czynników, który pozwala wejść im do mainstreamu. W tym roku byliśmy już świadkami kilku zdarzeń wprowadzających krypto do większego grona odbiorców. Chociażby to, że zadania związane z kryptowalutami pojawiły się na holenderskiej maturze czy wiadomość o tym iż, taki gigant jak Samsung zaczyna akceptować kryptowaluty. Mieliśmy także sporo zamieszania z facebookiem, który najpierw blokował, a następnie odblokowywał reklamy związane z kryptowalutami, z Google i dziesiątkami innych większych firm. Wydaje się, że nie ma znaczenia wielkość wydarzenia, a kryptowaluty drobnymi krokami wkraczają do wielkich społeczności.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,614.47
ethereum
Ethereum (ETH) $ 259.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.274489
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 380.68
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 297.32
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.53
eos
EOS (EOS) $ 4.02
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 22.11
tezos
Tezos (XTZ) $ 3.72