fbpx

Niedźwiedzi trend Bitcoina może niebawem się odwrócić [PROGNOZA]

Wiele sygnałów na rynku wskazuje, że odwrócenie niedźwiedziego trendu Bitcoina jest bardzo blisko. Od początku 2018 roku Bitcoin prezentował swoją zmienną naturę, wciąż oddalając się od swojego ATH na poziomie ponad 20 000 USD. Większość inwestorów w drugiej połowie 2017 miała bardzo pozytywne nastroje, za którymi szły dobre dla Bitcoina prognozy. Rynek zweryfikował te przepowiednie w dość brutalny sposób. Zastanówmy się teraz co nas czeka w drugiej połowie 2018.

Ostatni tydzień dla Bitcoina

Cena Bitcoina wyniosła 6387,48 USD. Na rynku wystąpił FUD w związku z włamaniem na Binance. Z pozytywnych wiadomości należy wymienić m.in. ogłoszenie Coinbase Custody. Uruchomienie usługi to mocny impuls do wzrostów, ponieważ ułatwi to napływ kapitału instytucjonalnego.

Doprowadzi to nie tylko do większej legitymizacji rynku, ale także pomoże podnieść ceny za sprawą zwiększonego popytu. Niestety, tuż po pozytywnej wiadomości od Coinbase, kurs Bitcoina zahamował news o ataku hakerskim na Binance. Jak się później okazało, w istocie nie był to żaden atak, a nieetyczna strategia tradingowa.

Binance wyszedł z sytuacji bez szwanku, ponieważ giełda nie zawiniła. Pracownicy giełdy podeszli do sprawy proaktywnie, dokładnie tak jak można było od nich oczekiwać. Mimo to, gdy pojawia się news o włamaniu na dużą giełdę, nastroje inwestorów szybko spadają.

Podczas gdy analizy trendów wskazywała kończącą się bessę, niestety poczekamy na to zapewne do początku sierpnia.

Rynek kryptowalut stracił 22 mld USD, w skutek czego Bitcoin spadł poniżej 6400 USD. 10 lipca, Ethereum zanotowało znaczący spadek, ponad 5% wartości w stosunku do USD.

Podczas gdy większość kryptowalut, zarówno tych dużych, jak i tych z mniejszą kapitalizacją, ma tendencję do podążania za bieżącym trendem Bitcoina, ostatni spadek wartości ETH może nie być skorelowany z BTC, ponieważ ETH napotkało inne problemy (MyEtherWallet oraz afera projektu Bancor).

Mimo, że ta negatywna wiadomość odnosiła się bardziej do Ethereum niż do Bitcoina, społeczność użytkowników traktuje rynek jako całość. Kiedy jeden duży projekt ma problemy, ma to wpływ na całą branżę.

Optymistyczne prognozy na przyszłość

Technologia Blockchain nadal wykazuje rosnącą liczbę zastosowań, a kolejne kraje nieustannie dostosowują się do rozwijającego się świata technologii. Pojawiają się pozytywne wiadomości o regulacjach związanych z kryptowalutami na wiodących rynkach, m.in. w krajach takich jak Korea Południowa, Japonia i innych. Ostatnio Korea Południowa przyznała, że ​​zarówno kryptowaluty, jak i firmy blockchainowe są legalnym, pełnoprawnym przemysłem.

Duże giełdy w Stanach Zjednoczonych, takie jak Coinbase, opracowały rozwiązania umożliwiające inwestorom instytucjonalnym bardziej przyjazny sposób wejścia w świat kryptowalut. Coinbase przechowuje ponad 20 mld USD na swojej giełdzie i posiada ponad 20 mln użytkowników. Po zobaczeniu zysków na rynku, giganci ci prawdopodobnie dołączą do rynku i wpompują swoje zasoby finansowe na giełdy.

Usługa Coinbase Custody została uruchomiona w ostatnim tygodniu, więc pieniądze instytucjonalne nie zdążyły jeszcze napłynąć, a zatem rynek nie wykazał jeszcze reakcji z tym związanej.

Najważniejsza data w nadchodzących 3 miesiącach dla całego rynku kryptowalut to nadchodząca decyzja SEC w sprawie funduszy ETF. Wydarzenie planowane jest na połowę sierpnia.

CBOE złożyło wniosek o zezwolenie ETF na bezpośredni zakup BTC (dla wyjaśnienia, jest to coś innego, niż kontrakty futures). Kiedy CBOE uzyskał zgodę na rozpoczęcie handlu kontraktami terminowymi BTC w ubiegłym roku, Bitcoin wzrósł z 2 000 USD do 20 000 USD.

Komisja SEC w ciągu ostatnich 8 lat odrzuciła wszystkie wnioski o wejście Bitcoinowych ETF’ów na rynek. Jeśli wniosek CBOE zostanie zatwierdzony (czego należy się spodziewać, biorąc pod uwagę, że CBOE spełniło surowe wymagania określone przez SEC), może powtórzyć się scenariusz z drugiej połowy zeszłego roku.

SEC odmówiła wcześniejszym wnioskodawcom ze względu na brak zabezpieczeń i odpowiedniej infrastruktury. CBOE spełnił oba te wymagania. Jeśli SEC miałaby zatwierdzić ETF, obecnie nie ma lepszego kandydata niż CBOE. Po wejściu ETF możemy spodziewać się dużego napływu środków instytucjonalnych na rynek. Wiele wskazuje na to, że będzie to zakończenie niedźwiedziego trendu i kryptowaluty znów pokażą swój byczy charakter.
Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930