fbpx

Bitcoin ETF jednak NIE przesunięty. Decyzja SEC może zostać podjęta w sierpniu

Temat utworzenia ETF (exchange-traded fund) jest w ostatnim czasie na reflektorach całej branży kryptowalut. Nic w tym dziwnego, ponieważ eksperci uważają, że jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii tej branży. Wczoraj (24 lipca) świat obiegła informacja, że decyzja SEC w sprawie funduszu ETF znowu zostanie przesunięta, tym razem na koniec września. Czy rynek słusznie zinterpretował tę informację? Przyjrzyjmy się faktom.

Przesunięta decyzja o wniosku ETF od Direxion, nie CBOE

Przyglądając się wydarzeniom związanym z utworzeniem ETF dla Bitcoina, widzimy, że dotychczas składanych było wiele wniosków. Odkąd pierwszy wniosek w tej sprawie złożyli bracia Winklevoss, co miało miejsce 1 lipca 2013 roku, złożonych zostało jeszcze ponad 20 wniosków. Wśród wnioskodawców znalazły się m.in firmy Direxion oraz CBOE (Chicago Board Options Exchange). Informacja, która obiegła wczoraj świat kryptowalut dotyczyła pierwszego z wnioskodawców, firmę z Milwaukee, która złożyła dotychczas aż 5 takich wniosków. Komisja odniosła się do nich w następujący sposób:

“Komisja uznaje za stosowne wyznaczenie dłuższego okresu na wydanie decyzji o zatwierdzeniu lub odrzuceniu proponowanej zmiany zasad [utworzeniu ETF dla Bitcoina, na podstawie wniosku Direxion], tak aby miała ona wystarczająco dużo czasu na rozważenie proponowanej zmiany zasad .. W związku z tym Komisja … wyznacza 21 września 2018 r. , jako datę, do której zatwierdzi lub odrzuci propozycję zmiany zasad.”

Wniosek utworzenia ETF od CBOE może zostać zatwierdzony jeszcze w sierpniu

Powyższe stanowisko Komisji Papierów Wartościowych i Giełd dotyczy wyłącznie wniosków złożonych przez Direxion. W ubiegłym miesiącu SEC otrzymała również wniosek ETF od CBOE Global Markets. Dla przypomnienia jest to właściciel Chicago Board Options Exchange – jednej z pierwszych instytucji, która pod koniec zeszłego roku uruchomiła kontrakty futures dla Bitcoina. Giełda z Chicago funkcjonująca od 1973 roku, według ekspertów ma znacznie większe szanse otrzymania zgody na utworzenie funduszu ETF. Mówiąc wprost, jeśli SEC ma zatwierdzić jakikolwiek wniosek ETF, będzie to zapewne ten od CBOE. Instytucja ta spełniła wszelkie rygorystyczne wymagania komisji, w związku z czym nie ma obecnie powodów ku temu, aby wniosek został tym razem odrzucony. Nie ma również przesłanek o przesunięciu terminu, a więc decyzja może być podjęta jeszcze w sierpniu.

Jak widzimy, cena Bitcoina wciąż utrzymuje się na poziomie powyżej 8000 USD, co świadczy o tym, że nastroje inwestorów nadal są pozytywne.

 

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 11,454.36
ethereum
Ethereum (ETH) $ 271.36
ripple
XRP (XRP) $ 0.335562
litecoin
Litecoin (LTC) $ 103.62
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 346.92
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.60
eos
EOS (EOS) $ 4.81
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 160.57
tron
TRON (TRX) $ 0.028633