fbpx

Bitcoin dostępny poprzez WhatsAppa

Ten news powinien w szczególności ucieszyć fanów Bitcoina. Zapewniający szyfrowane połączenia komunikator WhatsApp integruje się z cyfrowym portfelem Wuabit opierającym się na sztucznej inteligencji. W wyniku współpracy użytkownicy tego pierwszego będą mieli łatwiejszy dostęp do popularnej kryptowaluty.

“Send 0,1 BTC to Jack”

Zdaniem obserwatorów rynku może być to kolejny kamyczek, który doprowadzi do lawinowego wkroczenia Bitcoina do mainstreamu. Dlaczego? Po pierwsze, WhatsApp jest dziś bardzo popularny. Głównie z powodu faktu, że zapewnia szyfrowane, bezpieczne połączenia. Z aplikacji korzystają zarówno osoby ze świata biznesu, politycy, pracownicy służb czy po prostu zwykli ludzie, którym zależy na prywatności w komunikacji.

Drugim powodem, dlaczego nowe rozwiązanie może spopularyzować BTC, ma być – zdaniem twórców projektu – w pełni intuicyjna obsługa portfela. Ma opierać się na wykorzystywaniu prostych komend tekstowych, które pomogą w przesyłaniu środków od adresata do odbiorcy. W praktyce ma to przypominać bardziej przesłanie e-maila czy SMS-a, a nie dokonywanie przelewu. Jako przykład podano frazę „send 0,05 BTC to Vera” (prześlij 0,05 BTC do Very). Przesłanie takiej wiadomości ma skutkować natychmiastowym transferem określonej kwoty.

Brzmi to fantastycznie i o niebo przejrzyściej, niż obecne rozwiązania stosowane w popularnych mobilnych portfelach na kryptowaluty. Stąd deweloperzy liczą na to, że Bitcoin i dokonywane za jego pomocą płatności wiele zyskają po wdrożeniu rozwiązania na rynek.

Produkt jest niemal gotowy

O projekcie informował na razie brytyjski Express. Portal dotarł ponoć do osób, które pracują nad produktem. Potwierdziły one dziennikarzom, że podstawowe usługi portfela BTC zostały już praktycznie ukończone. Wuabit ma być ponoć dostępny nie tylko z poziomu WhatsAppa, ale również Telegrama, Vibera i zwyczajnych wiadomości tekstowych.

Publiczne beta-testy mają wystartować już na dniach, bo w kwietniu 2019 roku.

Blockchain dla ludzi

Adopcja kryptowalut w płatnościach wzrasta, ale – jak zauważa wielu analityków – samo działanie blockchaina jest mocno niezrozumiałe dla ogółu społeczeństwa. To z kolei odrzuca wiele osób od korzystania z Bitcoina. Może więc rozwiązanie Wuabit pomoże stworzyć “blockchaina z ludzką twarzą”?

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915