Bitcoin – czas trwania transakcji – Przelew Bitcoin

Bitcoin jest znany z szybkości transakcji. To duża przewaga kryptowaluty w porównaniu do tradycyjnej waluty lub bankowości. W…

Bitcoin jest znany z szybkości transakcji. To duża przewaga kryptowaluty w porównaniu do tradycyjnej waluty lub bankowości. W przypadku Bitcoin nie są łatwe do określenia konkretne terminy dotarcia transakcji.

To jest zależne od struktury i technologii, w której działa kryptowaluta. To nie jest centrala bądź ośrodek nadzorujący tylko sieć oraz społeczność, która podejmuje decyzje. Podczas podejmowania transakcji trzeba wykonać kilka zatwierdzeń, żeby dana transakcja mogła być uznana przez sieć oraz zapisana na blockchainie.

Bitcoin działa w oparciu o konsensus PoW. To oznacza, iż górnicy odpowiadają za potwierdzenie transakcji. Używają do tego mocy obliczeniowej. W ramach tego są oni wynagradzani w formie opłat transakcyjnych. Czas trwania każdej transakcji zależy od czasu znalezienia właściwej liczby potwierdzeń w sieci. To znów wiąże się z bieżącą ilości transakcji, które oczekują właśnie na akceptację.

Szybkość transakcji – od czego zależy?

Szybkość transakcji jest zależna od zapchanej sieci transakcjami. Ten czas może wahać się w ciągu 8-10 minut. Każdą obecną wartość można sprawdzić online. Do uzyskania odpowiedniego czasu transakcji ważna jest prowizja transakcji. Użytkownik Bitcoin ustala opłatę transakcyjną, którą chce zapłacić.

Najciekawsze pytania i odpowiedzi w sekcji FAQ:

Górnicy potwierdzając transakcję, wykonują to zależnie od najbardziej dla nich opłacalnej kolejności. Zatem zaczynają oni najczęściej od tych, dzięki którym mogą otrzymać największą opłatę. W momencie zapchania sieci, średnie opłaty rosną. Poprzez zastosowanie portfeli kryptowalutowych, użytkownik zwykle wybiera samodzielnie wysokość opłaty z jej szacowanym czasem.

Ile czasu trwa przelew Bitcoin

Transakcja najczęściej dzieli się na szybką, optymalną oraz ekonomiczną. Portfel sam dobiera opłatę do bieżących warunków. Na stronie https://bitinfocharts.com/ użytkownik może sam określać tę opłatę. Można tam znaleźć wykres obecnych średnich opłat w sieci.

To świetne rozwiązanie, gdyż można dostosowywać opłaty do warunków oraz szybki transfer środków, jeśli to jest celem. Jeśli użytkownikowi nie zależy na szybkości to może on wybrać minimalną opłatę. W 2009 roku historyczny czas transakcji Bitcoina wynosił 6 godzin. Obecnie Bitcoin jest dostępny niemal dla każdego. Średni czas oczekiwania na potwierdzenie transakcji nie wyniósł więcej niż 18 minut.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts