fbpx

Bitcoin.com startuje z własną giełdą kryptowalut

Bitcoin.com, strona internetowa wcześniej koncentrująca się głównie na promocji Bitcoina (BTC), Bitcoin Cash (BCH) i ogólnych wiadomościach z rynku kryptowalut, ogłosiła właśnie uruchomienie własnej giełdy kryptowalut.

Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym 2 września, platforma „będzie gospodarzem wielu par transakcyjnych, w tym popularnych kryptowalut, takich jak Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Tron ​​(TRX), Zcash (ZEC), Stellar (XLM) i EOS .” Należy również zauważyć, że Exchange.Bitcoin.com będzie też oczywistym miejscem dla handlu Bitcoinami (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) i Tetherem (USDT).

Konkurencja dla Binance?

Dyrektor zarządzający giełdy Bitcoin.com, Danish Chaudhry, powiedział na łamach portalu branżowego Decrypt, że platforma „ma nadzieję konkurować z największymi, najbardziej ugruntowanymi na rynku giełdami, takimi jak Coinbase i Binance, dbając o swoje fundamenty”. Stwierdził również:

„Bitcoin.com jest jedną z najbardziej zaufanych marek w branży.”

1 btc, bitcoin.comAby przyciągnąć nowych użytkowników do swojej platformy handlowej, Bitcoin.com zaoferuje również kilka promocji na start. Na przykład obiecano, że „nowe konta otrzymają bonus za handel, korzystając z ujemnych opłat za transakcje w wysokości 0,3% przez następne trzy miesiące”.

Ciekawostką jest to, że giełda zdaje się bardziej promować Bitcoin Cash jako wiodącą kryptowalutę, a nie Bitcoina. Widać to nawet po jej szacie graficznej. Z jednej strony wpisuje się to w jej ideologię (Roger Ver jest orędownikiem tego forka “starego” BTC), ale też może trochę odrzucać lub przynajmniej dziwić. Dziś pod kątem kapitalizacji rynkowej i ogólnego znaczenia dla rynku Bitcoin Cash nie może się bowiem nadal równać z “Bitcoin Core”. Czy takie działania nie zaszkodzą więc nowej giełdzie?

Roszady w Bitcoin.com

Jak poinformował już opinię publiczną Cointelegraph dn. 2 sierpnia, Bitcoin.com ma też nowego CEO. Został nim Stefan Rust, zaś Roger Ver opuścił to stanowisko. Ver jednak nie zniknie całkowicie, ale pozostanie w strukturach Bitcoin.com i na jego potrzeby zostanie powołane nowe stanowisko. Nie wyjaśniono jednak na razie, jakie obowiązki spadną teraz na jego barki.

Jak oceniacie inicjatywę Bitcoin.com dot. giełdy?

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915