Bitcoin (BTC) wybija się mocno z zakresu – Czy w 2021 będzie za 100k $?

The Trust Project jest międzynarodowym konsorcjum informacyjnych organizacji budujących wszelkie standardy przejrzystości. Bitcoin znacznie wzrósł w tygodniu pomiędzy…

The Trust Project jest międzynarodowym konsorcjum informacyjnych organizacji budujących wszelkie standardy przejrzystości. Bitcoin znacznie wzrósł w tygodniu pomiędzy 2 a 8 sierpnia, osiągając szczyt na poziomie 45 310 USD. Zbliża się do bardzo silnej zbieżności poziomów oporu pomiędzy 46 950 a 47 750 USD. Poza tym, interwały krótkoterminowe znacznie wykazują słabość.

Spojrzenie tygodniowe na Bitcoin

Bitcoin utworzył trzy kolejne świece bycze na tygodniowym interwale i jest podczas tworzenia czwartej. Wzrostowy ruch rozpoczął się po tym jak cena się odbiła od horyzontalnego obszaru wsparcia na poziomie 29 000 USD w dniu 21 lipca bieżącego roku. Obecnie BTC się znajduje nad poziomem oporu przy zniesieniu 0,5 Fib przy dokładnie 46 950 USD.

Techniczne wskaźniki pokazują pewnego rodzaju bycze znaki, ale jeszcze nie na tyle, aby móc potwierdzić bycze odwrócenie. Podczas gdy MACD dał sygnał byczy odwrócenia, a RSI przekroczył właśnie poziom 50, stochastyczny oscylator jest w dalszym ciągu niedźwiedzi.

BTC mocno się zbliża do oporu

Dzienny wykres pokazuje, że Bitcoin się zbliża do bardzo silnego oporu pomiędzy 46950 a 47750 USD. Opór tworzony jest przez poziom krótkoterminowy oporu przy zniesieniu 0,618 Fib (czarny), zarysowany wcześniej poziom długoterminowe zniesienia 0,5 Fib (biały) oraz obszar horyzontalny oporu.

Podczas gdy wszelkie techniczne wskaźniki są w dalszym ciągu bycze, na RSI pojawia się potencjalna dywergencja niedźwiedzia.

Przyszły ruch

Podobnie, jest znacznie więcej oznak słabości na jeszcze bardzo niskich interwałach, jak chociażby sześciogodzinny wykres. Zarówno RSI, jak i także MACD wygenerowały dywergencje niedźwiedzie. Dodatkowo się wydaje, że Bitcoin podąża za wznoszącą się znacznie linią oporu, która odrzuciła właśnie cenę.

Jak dojdzie do ruchu w dół, to poziomy wsparcia najbliższe można znaleźć na poziomie 39 900 i 37 750 USD. Musimy przyznać, że robi to na nas spore wrażenie. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w niedalekiej przyszłości.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts