Bitcoin będzie warty ponad milion USD jeszcze przed rokiem 2030 – Jeff Ross

Bitcoin zapewnia bardzo bezpieczną alternatywą do oszczędzania w bankach. Daje w ten sposób zabezpieczenie przed gwałtowną monetarną inflacją,…

Bitcoin zapewnia bardzo bezpieczną alternatywą do oszczędzania w bankach. Daje w ten sposób zabezpieczenie przed gwałtowną monetarną inflacją, która jest wspierana przez centralne banki na całym świecie. Tak uważa założyciel Vailshire Capital Management – Jeff Ross.

Pytania do Jeffreya Roosa

Piotr Rosik ze Strefy inwestorów zapytał Jeffreya W. Roos o to czemu kupuje jednostki GBTC (Grayscale Bitcoin Trust) oraz produkuje takowe rozwiązanie? Dopytał także czy nie lepiej kupować BTC bezpośrednio na giełdach cryptos i wyjmować go właśnie stamtąd?

Założyciel Vailshire Capital Managemen powiedział, że woli kupować bitcoiny na giełdach, a dopiero później przenosić BTC bezpośrednio do zewnętrznego portfela. Jednak kupuje często jednostki GBTC w ramach zarządzania funduszem Vailshire Partners. GBTC bardzo łatwo można kupować oraz także sprzedawać na maklerskich rachunkach. Jako bonus dodatkowy można wskazać, że handlowano ostatnio jego jednostki z dyskontem w stosunku do samej wartości aktywów netto. Uważa ten pomysł za bardzo dobry arbitraż. Przyznaje, że mamy tutaj sytuację o niskim ryzyku oraz wysokim zysku.

Jak bitcoin się zachowa w warunkach bardzo wysokiej inflacji? Czy takie otoczenie makro może w jakiś sposób przyspieszyć wzrost jego ceny?

Poza cyklicznymi sporadycznymi cofnięciami uważa, że Bitcoin będzie naprawdę dobrze funkcjonował w większości rynkowych warunków, ze względu na zaprogramowaną dezinflację podaży oraz także bazę rosnącą użytkowników. Inflacja i być może nawet hiperinflacja – będą nam wszystkim spędzać sen z powiek, ale to dopiero w dekadzie nadchodzącej.

Bitcoin zapewnia także alternatywę bezpieczną dla samego oszczędzania w bankach. Jednocześnie daje nam mocne zabezpieczenie przed bardzo gwałtowną monetarną inflacją wspieraną niejako przez centralne banki na całym świecie.

Możemy tymi prognozami wzorować się i niejako sugerować.

Źródło: StrefaInwestorów

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts