fbpx

Bitcoin będzie tracił przez najbliższe miesiące?

Na twitterowym profilu „Cane Island Crypto” analityk rynku Bitcoina zauważa ciekawe zjawisko. Patrząc na dane historyczne, między sierpniem a wrześniem może być najlepszy okres na kupno kryptowaluty.

Wspomniany tweet znajdziecie tutaj. Według zebranych danych, sierpień był w historii BTC zawsze najgorszym miesiącem. Widać to, analizując okres między 2010 a 2018 rokiem. Możliwe, że ten rok nie będzie wyjątkiem.

Słabe lato Bitcoina

Bitcoin zawsze wydawał się cierpieć przez sezonowe, letnie spadki, zwykle trwające średnio od 6 czerwca do 8 października.

Patrząc na powyższe dane, można zgodzić się z Trace’m Mayer’em, który jest zdania, że BTC odnotuje spadek nawet do poziomu około 6 000 USD.

Tak wakacje na wykresie widzi z kolei NexusHash z bloku Crypto-Trader.pl:

“Lato będzie raczej nudne z tendencją boczną, większej dynamiki można spodziewać się na jesieni. Co ciekawe wiosenne wzrosty Bitcoina były spowodowane załamaniem na tradycyjnych rynkach akcji, powoli zyskuje on status bezpiecznej przystani mimo sporego ryzyka i zmienności ceny.”

Dalsze wzrosty

Podczas gdy historia kursu sugeruje letni zastój lub spadki, wskaźniki techniczne wydają się malować inny obraz. W tweecie opublikowanym przez Filbfilb, starszego analityka Bitcoinist, sugeruje się, że na BTC niedługo zobaczymy raczej wzrosty.

Tak więc analitycy są – jak to najczęściej bywa – podzieleni. Możemy jednak zakładać, że nawet jeśli w okresie między sierpniem a wrześniem, nastąpi spadek ceny BTC, ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy raczej blisko nowej bańki i dalszych wzrostów kursu.

Pozytywne sygnały płynące z rynku i sytuacja na wykresie prowokują łącznie, że wielu obserwatorów już wieszczy nowe ATH na rynku BTC. Jak wcześniej informowały media, Tom Lee z Fundstrat spodziewa się, że Bitcoin osiągnie poziom cenowy 40 000 USD w nadchodzących miesiącach, z uwzględnieniem, że ma to mieć miejsce jeszcze w tym roku. Lee opiera swoje prognozy na tym, że kryptowaluta przebije poziom 10 000 USD, co z kolei spowoduje powrót zjawiska FOMO wśród inwestorów detalicznych. Wielu analityków jest jednak zdania, że jest zbyt wcześnie na powrót na ten rynek tzw. “ulicy”.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98