fbpx

Bitcoin po 2028 r. już nigdy nie spadnie poniżej 100 tys. USD

Ulubioną zabawą fanów kryptowalut jest oczywiście analizowanie, ile Bitcoin będzie kosztował za X lat. Niektórzy odważni prorocy pokroju lekko szalonego Johna McAfee’ego uważają, że już za rok za pojedynczą “monetę” będziemy płacić 1 mln USD. Teraz furorę robi Harold Christopher Burger, który uważa, że po 2028 r. BTC nie spadnie już poniżej 100 000 USD.

“Patrząc na cenę Bitcoina w ujęciu historycznym, możemy zauważyć, że ta przesuwa się we wzrostowym korytarzu bazującym na prawach mocy opartych o zmianę w czasie”

– wyjaśnia Burger.

Bitcoin a prawo mocy

Czym jest tajemnicze prawo mocy? To pojęcie statystyczne opisujące związek pomiędzy dwoma wartościami. Zakłada, że relatywna zmiana jednej wartości powoduje relatywną zmianę wartości drugiej. Spopularyzował je Erik Voorhees, prezes ShapeShift, giełdy kryptowalut, który opublikował ją na swoim Twitterze.

Burger kontynuuje:

“Wynika z tego, że duże bańki oraz nagłe spadki cen będą nadal miały miejsce w przyszłości. Chociaż powyższe projekcje mogą wydawać się bardzo odważne, to są na tyle precyzyjne, że mogą stać w opozycji do prognoz innych analityków. Model cenowy widoczny na wykresie może również okazać się skuteczny w przewidywaniu właściwych poziomów wejścia i wyjścia z rynku”.

Bitcoin cena

Co dalej z kursem?

Co dalej z kursem Bitcoina? Dziś za 1 jednostkę BTC trzeba zapłacić 10 560 USD. Zdaniem niektórych, kryptowaluta nadal będzie rosła.

Ostatnia korekta na jej wykresie była jednak powodem do ataku na nią ze strony jej krytyków np. Petera Schiffa. Kilka dni temu powiedział on:

„Bitcoin ponownie nie zdał testu bezpiecznej przystani. W piątek, gdy eskalacja napięć handlowych spowodowała pogrążenie się globalnych rynków akcji, inwestorzy szukali schronienia w bezpiecznych aktywach. Jen japoński, frank szwajcarski, a zwłaszcza złoto, przesunęły się wyżej [na wykresie]. Jednak bitcoin spadł bardziej niż akcje!”

Inny analityk, Mike Novogratz, uważa, że czeka nas wspinaczka po ATH:

“(…) potem myślę, że te instytucje, które znów się podekscytowały, może pod koniec roku – miejmy nadzieję, że wcześniej – wypchniemy z tego zakresu i wrócimy do dawnych szczytów w wysokości 20 000 dolarów”

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915