BitBay Giełda kryptowalut – Opinie

BitBay to największa polska platforma do handlu walutami cyfrowymi – BitBay. Kończy w tym roku dokładnie sześć lat.…

BitBay to największa polska platforma do handlu walutami cyfrowymi – BitBay. Kończy w tym roku dokładnie sześć lat. W tym czasie mieliśmy do czynienia z wieloma zmianami zarówno na samej giełdzie, ale także w świecie kryptowalut.

Jedne giełdy upadły, a inne się stały atakiem hakerów. Czy warto tutaj założyć konto? Jakie opłaty pobiera giełda? Co musimy wiedzieć o tej firmie? Przekonajmy się.

BitBay Giełda kryptowalut Opinie użytkowników

Giełda walut cyfrowych BitBay powstała w naszym kraju w roku 2014. Jest ona największą giełdą tego typu w naszym kraju, jak i także w Europie Środkowo-Wschodniej. W rankingu globalnym serwisu branżowego CoinMarketCup, BitBay zajął dwudzieste czwarte miejsce na ponad trzysta platform, które dają dostęp do handlu kryptowalutami.

Kto stoi za tą giełdą? Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był Sylwester Suszek, urodziny w 1987 roku i pochodzący z Piekar Śląskich. Sylwester Suszek jest fenomenem w branży kryptowalutowej.

Dlaczego? W świecie, gdzie każdy jednak chce zostać anonimowy, to on poszedł w drugą stronę. Można go znaleźć i do tego porozmawiać z nim na wielu przeróżnych eventach bądź też podczas transmisji LIVE. W sieci mamy dostępnych wiele wywiadów z nim. To wszystko sprawia, że ludzie ufają platformie BitBay, ponieważ wiedzą kto za tym wszystkim stoi.

O tym jak wygląda życia CEO firmy oraz jak ona funkcjonuje od kuchni dowiedzieć się możemy z wielu zamieszonych filmów.

Czy bezpieczne jest inwestowanie na BitBay?

Samo bezpieczeństwo konta to jedno z elementów kluczowych przy wyborze dobrej, jak i także zaufanej giełdy kryptowalut. W takim razie w jaki sposób giełda ta dba o poziom odpowiedni bezpieczeństwa swoich klientów? To się odbywa na kilku poziomach.

Jest to logowanie stustopniowe. Aby uchronić swoje danej przed dostępem osób, które posiadały dane do logowania, włączyć można dwu-etapową weryfikacji dostępy do naszego konta. Tym sposobem, aby się zalogować na swoje konto potrzeba poza danymi do logowania jest potrzebny kod spejcalny, który uzyskać można na dwa sposoby. Jest to kod e-mail czy też poprzez specjalną aplikację Google Authenticator.

BitBay Giełda kryptowalut – Rejestracja i logowanie

Następny poziom to zatwierdzenie akcji przeprowadzanych na koncie. Dopiero po jego poprawnym wprowadzeniu, nastąpi akcja żądana. Kody specjalne możemy uzyskać w ten sam sposób jak przy logowaniu powyższym.

Musimy wspomnieć także o przechowywaniu kryptowalut w tak zwanym cold walletach. Dzięki rozwiązaniu temu środki się nie dostaną w ręce niepowołane, gdy nastąpi włamanie się na serwery giełdy. Nieco więcej o tym rozwiązaniu poniżej.

Bardzo ważne jest pełne szyfrowanie. Zarówno backupy, bazy danych, gasła klientów oraz “zimne portfele” to wszystko podlega bardzo silnym szyfrowaniom. Strona giełdy także posiada szyfrowanie SSL, a więc jest to ta słynna kłódeczka przy adresie www. Kolejna kwestia to autoryzacja transakcji.

Wdrożona polityka przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy oraz także finansowaniu terroryzmu, a do tego także polityka KYC. W jej skład wchodzą takie elementy jak chociażby obowiązek posiadania kodu PIN, weryfikacji konta na wypadek kontaktu z supportem czy też możliwość wstrzymania przelewu czy też blokady konta. Z ostatnim punktem się wiąże sprawa pewnego klienta, który został nagłośniony na Wykop.pl.

Dział edukacji

Dla osób, które jeszcze nie są zaawansowane w temacie kryptowalut, jak i także samej platformy BitBay przygotowana została specjalna edukacyjna sekcja – BitBay Academy. Co w niej znajdziemy?

  • Pierwsze kroki na BitBay,
  • Mining kryptowalut autorstwa Mike’a Satoshiego,
  • Seria autorstwa Sebastiana Seligi, która nas wprowadza do takich zagadnień jak: psychologia tradingu, analiza techniczna czy też kryptowaluty.

Pamiętajmy, że wszystkie kursy są darmowe. Warto z nich skorzystać i rzeczywiście poszerzać swoją wiedzę. Nigdy nie jest na to zbyt późno. Na pewno nam się uda to i będziemy zadowoleni ze swojego rozwoju. Samorozwój jest niesamowicie ważny. Wiemy o tym doskonale.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts