fbpx

Bitbay zawiesza działalność w Polsce i przenosi się na Maltę

Bitbay – największa giełda kryptowalut w Polsce postanowiła zawiesić swoją działalność w kraju, ponieważ banki nie będą już współpracować z firmą – ogłosiła giełda 29 maja. Zamiast naszego kraju, giełda zacznie być prowadzona przez nowego dostawcę na Malcie. Zdecydowano tak, ponieważ prawo na wybranej przez BitBay wyspie jest zdecydowanie bardziej przyjazne kryptowalutom.

Bitbay stwierdza, że ich działalność w Polsce zależy od współpracy z bankami krajowymi. Niestety, ostatni z nich zrezygnował ze współpracy z giełdą pod koniec maja. Bitbay zamierza wypowiedzieć umowy użytkownikom z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynoszącego 1 miesiąc – konkretniej 17 września. Po 31 maja, użytkownicy przestaną mieć dostęp do kont w polskich złotych. Wszystkie inne funkcje będą dostępne. Po 17 września jedyna funkcja jaka pozostanie dostępna to wypłata środków. Od tego momentu wszystkie działania tradingowe na giełdzie w Polsce zostaną zawieszone.

Zgodnie z komunikatem prasowym, użytkownicy będą mogli utworzyć nowe konto po wznowieniu operacji przez BitBay na Malcie. Wymiana zostanie przeprowadzona przez nowego dostawcę, ale użyje domeny Bitbay.net oraz znaku towarowego BitBay. Relokacja giełdy jest konieczna, ponieważ polski rząd zaostrzył swoją politykę wobec kryptowalut. Choć Polska oficjalnie uznaje wydobywanie oraz handel walutami cyfrowymi, w ostatnich miesiącach ogólna postawa naszego rządu staje się coraz bardziej krytyczna.

Na początku maja, Komisja Nadzoru Finansowego złożyła zamówienie na przeprowadzenie kampanii w mediach społecznościowych, poświęconej zagrożeniom związanym z kryptowalutami, piramidami finansowymi oraz handlem walutami. Przeznaczono na to kwotę 173 000 USD. W lutym Centralny Bank Polski zapłacił około 25 000 USD by wyprodukować wideo mające zniechęcać do korzystania z kryptowalut. Wideo powstało we współpracy z polską siecią partnerską YouTube Gamellon, Google Ireland Limited oraz Facebook Ireland Limited.

BitBay aktualnie umożliwia wymianę oraz handel 29 rodzajami walut, a kapitalizacja giełdy wynosi 9 270 700 USD.

Chcesz być na bieżąco z naszymi wiadomościami ?
Dołącz do naszej społeczności:
FanpageLINK GrupaLINK TelegramLINK TwitterLINK YoutubeLINK

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98