BitBay zapowiada wprowadzenie nowych coinów na giełdę

Po zmianach przeprowadzonych na platformie polska giełda BitBay ogłasza, że niedługo pojawi się na niej trzy nowe coiny.…

Po zmianach przeprowadzonych na platformie polska giełda BitBay ogłasza, że niedługo pojawi się na niej trzy nowe coiny.

BitBay – nowa oferta coinów

Giełda poinformowała, że 8 czerwca 2021 roku na platformie BitBay pojawi się możliwość wpłat trzech nowych kryptowalut, tj. Polygon (MATIC), Enjin (ENJ) oraz Chiliz (CHZ), które giełda udostępni w parach z PLN oraz USDT. Natomiast niedługo potem, bo już 15 czerwca, użytkownicy BitBay-a będą mogli również handlować nowymi coinami. W swoim komunikacie giełda dodała ponadto, że zachęca do zakładania kont na swojej platformie, gdzie już istnieje możliwość inwestowania w 47 kryptowalut.

Jakie zmiany na BitBay?

Zmiany, jakie zaszły w BitBay dotyczą przede wszystkim pozyskania w maju b.r. nowego inwestora ze Stanów Zjednoczonych, którym jest spółka niepodana jak dotąd z nazwy.  To skutkowała także innym wydarzeniem na giełdzie, a mianowicie poważnymi zmianami personalnymi, w tym m.in. odejście z giełdy jej założyciela w roku 2014 i prezesa Sylwestra Suszka. W komunikacie odnoszącym się bezpośrednio do tamtego wydarzenia giełda poinformowała użytkowników i opinię publiczną, że Suszek przestał się angażować jednocześnie w jakiekolwiek projekty. które były realizowane przez BitBay.

Innym wydarzeniem powiązanym z ekspansją firmy było rozpoczęcie współpracy ze szwajcarskim SEBA Bankiem, który jest liderem w sektorze smart-bankningu. Współpraca owa daje początek nowym standardom w zakresie wydajności, bezpieczeństwa, a także elastyczności, odnoszących się do tekenizacji aktywów firmowych wraz z wirtualnym finansowaniem przedsiębiorstw.

Obecnie BitBay jest już trzecią co do wielkości giełdą kryptowalutową w Europie, a największą w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Po pierwotnej siedzibie firmy na rodzimym terenie Polski, a następnie wtórnym na terenie Malty, dziś giełda kryptowalut BitBay figuruje w rejestrach Estonii. Działania rynkowe BitBay jest regulowane przez Financial Intelligence Unit.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *