fbpx

Binance startuje z projektem Venus

Jedna czołowych giełd kryptowalut – Binance – ponownie zaskakuje. Platforma startuje z projektem Venus, którego celem jest wsparcie rozwoju stablecoinów w różnych krajach na całym świecie.

W ogłoszeniu opublikowanym dzisiaj, 19 sierpnia, giełda twierdzi, że jest przygotowana do uruchomienia takiego ekosystemu walutowego. Wszystko ma opierać się na jej łańcuchu Binance Chain. Niebagatelną rolę we wszystkim może odegrać fakt posiadania przez giełdę szerokiej bazy użytkowników, którzy są zaznajomieni z kryptowalutami (w przeciwieństwie do userów Facebooka).

Venus: zagrożenie dla LibraCoin?

bitcoin binance venusCzy Binance rzuca tym samym rękawice Facebookowi? Giełda dodaje w swoim ogłoszeniu, że dąży teraz do zawiązania partnerstw z rożnymi rządami, korporacjami, firmami technologicznymi i innymi projektami z rynku kryptowalut i blockchaina. Wszystko w celu opracowania nowego ekosystemu walutowego, który wzmocni zarówno kraje rozwinięte, jak i rozwijające się

Zgodnie z zapowiedzią, celem projektu jest „zbudowanie nowego otwartego sojuszu i zrównoważonej społeczności”, która pozyska partnerów, mogących wywierać wpływ na skalę globalną.

W ramach działania Binance Chain, jak zauważa giełda, uruchomiono już kilka różnych stablecoinów powiązanych z aktywami (m.in. z funtem).

Binance twierdzi, że wykorzysta swoją istniejącą infrastrukturę i doświadczenie w różnych systemach regulacyjnych, aby “skonsolidować system kontroli ryzyka i zbudować wielowymiarową sieć współpracy dla projektu Venus”.

LibraCoin

Z perspektywy Binance to wręcz idealny moment na wejście na rynek z tego typu inicjatywą. Facebook zaczął mieć problemy związane z LibraCoin. Po serii przesłuchań w amerykańskich Kongresie, firma ogłosiła nawet, że jej cyfrowa waluta może ostatecznie nie powstać (niektórzy komentatorzy uważają jednak, że to celowe działanie, które ma na celu poczekanie na moment głębszego kryzysu gospodarczego i osłabienia walut fiat). Brad Sherman, amerykański polityk, uważa nawet, że kryptowaluty powinny być zakazane w całości. Nieprzychylnie o LibraCoin i Bitcoinie wypowiedział się też Donald Trump.

Wybierając nazwę „Venus”, Binance nawiązuje do innych astrologicznych nazw – “Libry” (z łac. “waga”) Facebooka czy giełdy Gemini (“bliźniaki”) braci (i zarazem bliźniaków) Winklevoss i stablecoina dolara Gemini.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,841.57
ethereum
Ethereum (ETH) $ 167.90
xrp
XRP (XRP) $ 0.232302
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 338.77
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 291.48
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.01
eos
EOS (EOS) $ 3.87
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.57
tron
TRON (TRX) $ 0.017298