fbpx

Binance rozwija się i wprowadza pary EUR

Choć ceny kryptowalut od pół roku sukcesywnie spadają, a część inwestorów zrobiła sobie nawet przerwę z tego powodu, Binance nie ma powodów do narzekania. Giełda oświadczyła, że od początku roku liczba zarejestrowanych użytkowników wzrosła czterokrotnie i wynosi obecnie 9 milionów.

Wzrost ten nie znalazł jednak odzwierciedlenia w zysku firmy, ponieważ wolumen obrotów mocno spadł od pęknięcia grudniowej bańki. W I kwartale tego roku giełda osiągnęła 150 mln dolarów. Niby dużo, ale w IV kwartale ubiegłego roku było to około 200 mln dolarów, a więc nastąpił spadek o 25%. Firma ujawniła, że w tym okresie osiągnęła średni dzienny wolumen obrotu wyniósł 1,4 mld dolarów.

Do tej pory inwestorzy mieli do dyspozycji jedynie pary krypto-krypto (w tym również USDT). Firma spodziewa się jednak wzrostu obrotów – zamierza wprowadzić pary z euro. Niedawno przeniosła się na Maltę, niewykluczone więc, że to dzięki temu zdecydowała się na taki krok. Oprócz tego prezes giełdy, Changpeng Zhao, powiedział, że Binance jest blisko uzyskania licencji w Jersey, gdzie planuje otworzyć nowe biuro ze 100 pracownikami. Wyjawił także, że rada nadzorcza prowadzi rozmowy z władzami oraz bankami w Tajwanie w kontekście nawiązania współpracy.

Niedawno Binance stworzyło fundusz venture capital, za pomocą którego ma zamiar zainwestować 1 miliard dolarów w różne ICO oraz start-upy związane z blockchainem. Trzeba przyznać, że jak na giełdę, która powstała w połowie 2017 roku, rozwija się w zawrotnym tempie.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,568.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 149.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.226396
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 214.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 45.98
eos
EOS (EOS) $ 2.76
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 15.70
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 97.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.055868