fbpx

Binance – pogromca Bittrexa

Czy Binance to alternatywa dla Bittrexa, na którą czekaliśmy?

Bittrex coraz bardziej traci grunt pod nogami. Ciągłe problemy techniczne, brak kontaktu ze wsparciem, zamrożone portfele, zamrożone konta, brak aplikacji wraz z kiepsko funkcjonującą wersją mobilną i wstrzymane rejestracje.

Oczywiście różnorodność dostępnych kryptowalut jest wyjątkowa i wolumen transakcji jest całkiem dobry. Pojawiają się pytania. Czy naprawdę musimy znosić te wszystkie niedogodności? Czy nie ma żadnej alternatywy dla Bittrexa? Mamy dobrą informację.

Jest na rynku jeden gracz, który zyskuje coraz więcej uwagi, szybko zdobywa nowych użytkowników i posiada całkiem przyzwoitą platformę. Mowa tutaj o giełdzie Binance. Giełda została stworzona przez ICO, ruszyła w lipcu 2017 i oferuje wiele unikalnych funkcji. Podczas ICO można było zakupić tokeny BNB, którymi można obracać na Binance. Co więcej, posiadanie ich na koncie Binance daje różne przywileje, takie jak mniejsze prowizje – 50% zniżki na 1% prowizje. Jeśli zajmujesz się na przykład scalpingiem, czyli dokonywaniem licznych transakcji z małymi zyskami, może to znacznie wpłynąć na Twoje zyski. Ale o tym później.

Używając Binance (teraz operującego z Japonii, jako że chiński rząd nie pała miłością do kryptowalut), można poczuć się jak w kasynie – jest wiele losowań nagród, zawody tradingowe (tak chyba najlepiej napisać) i różne rzeczy do wygrania. Może brzmi to podejrzanie, ale spokojnie, tak to wygląda ze względu na kraj pochodzenia tej giełdy. Do wygrania były np. iPhone’y lub wycieczka dookoła świata – to już coś, nieprawdaż?

Binance kontra Bittrex – porównanie

Skupmy się na faktach i porównajmy te dwie giełdy. Niech wygra lepszy.

Logowanie, weryfikacja i wsparcie techniczne

Logowanie jest szybkie na obydwu stronach. Jednakże wieloetapowa weryfikacja jest zdecydowanie bardziej przejrzysta na Binance. Bittrex nałożył blokadę na moje konto, jako że wcześniej już jedno zakładałem, ale o nim zapomniałem. Miałem konto na podwyższonym poziomie (enhanced level), a oni postanowili je zdegradować, ponieważ moje stare konto nie było zweryfikowane – musiałem zweryfikować też to nowe, by zdjąć nałożone na nie ograniczenia. Takie sprawy są uciążliwe, szczególnie kiedy wsparcie techniczne odpowiada co trzeci dzień i stawia kuriozalne wymagania, takie jak “zrób sobie zdjęcie, na którym trzymasz dokument tożsamości i kartkę z napisem Bittrex.” Po 17 dniach problem został rozwiązany poprzez zwyczajną dezaktywację starego konta, ale niestety, pracownicy wsparcia technicznego nie stanęli na wysokości zadania.

Na Binance możesz niezweryfikowany (Poziom 1) wypłacić 2 BTC w ciągu 24 godzin, na Poziomie 2, 1000 BTC w ciągu 24 godzin, co dla prawie wszystkich użytkowników powinno być wystarczające. Dostarczasz tylko podstawowe dokumenty. Żeby być na Poziomie 3 musisz być grubą rybą, jeszcze bardziej wzrasta tu limit wypłat, ale musisz kontaktować się z Binance bezpośrednio. Ogólnie proces weryfikacji jest bardzo prosty, a większość osób i tak nie będzie nawet potrzebowała Poziomu 2. Jeśli chodzi o otrzymane wsparcie, mogę śmiało powiedzieć, że dostawałem odpowiedź w przeciągu doby, zazwyczaj po 3-4 godzinach, zależnie od pory dnia. Chat dostępny na Facebook, Twitter, Wechat, Weibo, QQ, by zapewnić użytkownikom szybkie rozwiązanie problemu.

Bittrex: 0 | Binance: 1

Opłaty

Bittrex nie ma wyjątkowo wysokich opłat, jednak 0.25% to wciąż 0.25% od transakcji, co z czasem staje się znaczące.
Binance pobiera 0.1%, czyli 2.5-krotnie mniej niż Bittrex. Co więcej, gdy masz na koncie tokeny BNB i płacisz opłaty nimi zamiast BTC, dostajesz super zniżkę 50%, czyli płacisz 0.05% od transakcji.

Bittrex: 0 | Binance: 1

Platforma tradingowa

Platforma Bittrexa jest pełna malutkich błędów, ale w jakiś sposób zawsze działa. Czasem wydajność jest beznadziejna i wykresy szaleją. Jak opisano w przewodniku Bittrexa można tam używać genialnego Tradingview, co jest wyjątkowo pomocne. Dużą przewagą Bittrexa nad Binancem jest tutaj funkcja warunkowego wydawania zleceń (conditional order). Jest ona przydatna, jako że nie chcesz, by dostępne publicznie były wszystkie twoje zlecenia sprzedaży, podczas gdy trwa wymiana – na przykład wszyscy mogliby zastopować twoje zlecenia strat (loss order) wykluczając cię w ten sposób z wymiany.

Platforma Binance jest niewyobrażalnie szybka i może przetworzyć 1 400 000 zleceń na sekundę, co jest niesamowite. Nigdy nie mieliśmy tam problemów z wydajnością czy wypełnianiem zleceń. Oczekujące zlecenia są możliwe, ale dostępne w publicznej księdze zleceń, ponieważ brakuje funkcji warunkowego wydawania zleceń. Zaawansowana platforma (Binance oferuje platformę podstawową i zaawansowaną) oferuje dokładniejszy wgląd w księgę zleceń, co pomaga uzyskać jako taki obraz tego, co za chwilę wydarzy się na wykresach. Wykresy posiadają wiele wskaźników, które działają płynnie i dobrze się dzięki nim traduje. Przydałoby się polepszyć czytelność, przejrzystość platformy, gdzie bardzo dużo elementów porozrzucanych po ekranie i jest ona trudna szczególnie dla nowych użytkowników. To jest w zasadzie główny problem Binance – zajmie ci trochę czasu, zanim będziesz wiedział, co i jak działa.

Na Bittrexie musisz zdecydować, czy chcesz zlecić pending take profit czy stop loss order. Nie można zlecić obydwu na raz. Binance daje już taką możliwość. Jest to funkcja, na którą czekał cały świat kryptowalut. Dla początkujących obydwie platformy nie będą najprostsze, ale niebawem udostępnimy przewodnik po Binance, co, mamy nadzieję, rozjaśni sprawę.

Bittrex: 0 | Binance: 1

Dostępne waluty

Startujące kryptowaluty mają ciężko z wejściem na Bittrexa. Opłata aplikacyjna to 5000$, a zapewnia ona tylko rozważenie dołączenia, żadnej gwarancji. To utrudnia pozyskiwanie obiecujących świeżaków z wysokim popytem. Trzeba przyznać, że Bittrex posiada wybitną różnorodność dostępnych walut. 271 par wystarcza, by znaleźć waluty do tradingu. Jeśli za to interesuje cię inwestowanie w najświeższe popularne waluty, to Bittrex nie jest dla ciebie. Na Bittrexie możesz obracać walutami w oparciu o BTC, ETH i USDT.

Oferta Binance również jest bogata. Jak na giełdę otwartą w lipcu 2017 roku, 235 par to bardzo dużo. Binance dodaje waluty liberalnie i jeśli mówi się o jakiejś potencjalnie wartościowej nowej walucie, na pewno ją tam niebawem znajdziesz. Jednakże od czasu do czasu nie będzie jakiejś mniejszej waluty, ale Binance nad tym pracuje i będą je stopniowo dodawać. Możesz tutaj obracać walutami w oparciu o BTC, ETH, USDT i ich własny token BNB. Ponadto, wielkim plusem Binance jest to, że dostajesz GAS w zamian za NEO, które tam przechowujesz. Dodatkowo wypłacanie NEO jest darmowe.

Bittrex: 1 | Binance: 0

Tradowanie mobilne

Och, Bittrexie, coś Ty uczynił? Strona internetowa Bittrexa to dramat, nie funkcjonująca nawigacja i koszmarne poruszanie się po serwisie. Brak aplikacji mobilnej. Binance, Tobie poszło dużo lepiej! W pełni funkcjonalna apka i świetnie działająca wersja mobilna strony, czynią tradowanie łatwym i wygodnym, nawet jeśli siedzisz w lesie. Świetna robota!

Bittrex: 0 | Binance: 1

Zwycięzcą zostaje…

W tym porównaniu Binance wygrywa 4:1 z Bittrexem. Bittrex powoli staje się dinozaurem. Jasne, wciąż jest to niewątpliwy lider rynku, ale rozwija się powoli i lubi wycinać użytkownikom psikusy. Rozwój nowych funkcji zdaje się nie istnieć, od miesięcy na stronie nic się nie zmienia. Jedyną przewagą Bittrexa jest szeroka dostępność różnych walut. Opłaty sprawiają wrażenie absurdalnych w porównaniu do Binance, a brak wsparcia technicznego jest liściem w twarz lojalnym użytkownikom. Całe szczęście, wreszcie zaczyna pojawiać się poważna konkurencja. Platforma Binance jest mega szybka. Ich działania sprawiają, że obracanie walutami jest jeszcze przyjemniejsze, a ich wsparcie klienta jest wybitne.

Oczywiście, że wciąż będziemy mieli nasze konta na Bittrexie, ale gdy tylko jakieś monety/waluty pojawią się na Binance, zaczniemy od tej drugiej platformy. Wypróbuj sam i spójrz na swoje opłaty – porównaj swoje miesięczne koszty związane z opłatami między Bittrexem i Binance i będziesz się zastanawiał, jak mogłeś płacić tak dużo. Powodzenia w przyszłości, Binance – z naszej strony czapki z głów za pracę wykonaną przez te kilka miesięcy.

Rejestracja na Binance

Jeśli jesteś zainteresowany rejestracją na giełdzie, która została okrzyknięta pogromcą Bittrexa i chcesz przy okazji zaoszczędzić na opłatach transakcyjnych, zapraszamy do rejestracji: https://www.binance.com/?ref=11007500

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,328.87
ethereum
Ethereum (ETH) $ 158.36
xrp
XRP (XRP) $ 0.218433
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.02
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 252.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 51.70
eos
EOS (EOS) $ 3.44
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 16.60
stellar
Stellar (XLM) $ 0.054852