fbpx

Binance zrzeka się opłat za listing na giełdzie i przeznacza je na cele charytatywne

Giełda Binance postanowiła zamienić dotychczasowe opłaty za dodawanie kryptowalut i tokenów na giełdę, na darowizny. Decyzja ta wynika z fali silnej krytyki przeciwko giełdom kryptowalut. Były one oskarżane za nadmierne opłaty, które pobierają od projektów.

Darowizny zamiast opłat za dodanie na giełdę

Giełda Binance ogłosiła dziś istotną zmianę w polityce opłat za listing kryptowalut i tokenów. Zespół ujawnił, że od teraz wszystkie opłaty za dodanie projektu na giełdę będą przejrzyste. Zostaną w 100% przeznaczone na cele charytatywne.

Zgodnie z nową polityką, liderzy każdego projektu będą mogli sami określić wysokość swoich darowizn. Następnie dział odpowiedzialny za działania charytatywne Binance ujawni te kwoty publicznie. Firma zaznacza, że nie będzie dyktować żadnych minimalnych stawek darowizn.

“Wysoka kwota darowizny nie gwarantuje ani w żaden sposób nie wpływa na wynik naszego procesu weryfikacji projektu.” – dodał Changpeng Zhao, dyrektor generalny Binance.

400 BTC za dodanie projektu na giełdę Binance?

Może być to element wprowadzonej ostatnio inicjatywy Binance’a, której celem jest popularyzacja kryptowalut w obszarze filantropii. W lipcu tego roku firma uruchomiła fundację “Blockchain for Charity”. Przewodniczy jej Helen Hai, ambasador Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Rozwoju Przemysłowego. Swój udział w przedsięwzięciu ma również prezydent Malty. Głównym celem jest finansowanie działań Organizacji Narodów Zjednoczonych związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Zmiana może być postrzegana jako odpowiedź na falę krytyki, która uderzyła w tym roku we wszystkie popularne giełdy kryptowalut. Na rynku można było zauważyć wyrazy niezadowolenia, z powodu wygórowanych opłat, które giełdy pobierają od projektów. Jak wiadomo, firmy potrzebują takich platform, aby móc dotrzeć do inwestorów. CEO Changpeng Zhao dał do zrozumienia, że zarząd jego giełdy od dawna pracował nad optymalnym rozwiązaniem tego problemu. Przypomnijmy, że w sierpniu w mediach było głośno na temat publicznego potępienia największej giełdy ze strony współzałożyciela projektu Expanse, któremu zaproponowano 400 BTC za dodanie ich tokena.

Miejmy nadzieję, że inne giełdy kryptowalut pójdą w ślady Binance i wdrożą równie korzystną politykę dodawania nowych projektów.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

 

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,767.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 222.91
xrp
XRP (XRP) $ 0.233014
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 324.38
tether
Tether (USDT) $ 0.996274
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 230.59
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.12
eos
EOS (EOS) $ 3.58
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.53
tezos
Tezos (XTZ) $ 2.85