Binance Coin kryptowaluta – Prognoza kursu na rok 2021

Moneta cyfrowa Binance (BNB) już na samym początku tego roku mocno poszybowała w górę. Nawet po korekcie, która…

Moneta cyfrowa Binance (BNB) już na samym początku tego roku mocno poszybowała w górę. Nawet po korekcie, która miała miejsce po ustanowieniu nowego szczytu, cena jest o wiele wyżej niż w styczniu.

Czym jest Binance Coin? Prognoza kursu na rok 2021

Binance Coin to tak naprawdę kryptowaluta natywna giełdy Binance, która działa w sieci o nazwie Binance Chain. Jest to moneta, wokół której powstał ekosystem Binance i która służy do obsługi tegoż ekosystemu czy też wypłacana nagród. BNB również umożliwia użytkownikom uzyskane zniżek między innymi za opłaty transakcyjne.

BNB już istnieje od kilku lat. Przed styczniem bieżącego roku jedynie raz cena BNB osiągnęła poziom wynoszący 40 dolarów. Pod koniec miesiąca lutego, wartość BNB poszybowała do poziomu 342 dolarów, co jest na dzień dzisiejszy odczytem rekordowym.

Jak już wcześniej zauważyliśmy, BNB to kryptowaluta natywna ekosystemu Binanc. Obecnie obejmuje on dwa blockchainy. Poza już wspomnianym Binance Chain, największa giełda na świecie pod względem wolumenu obrotów posiada także inny blockchain, który jest znany jako Binance Smart Chain. Tenże blokowy łańcuch opracowany został dokładnie w ubiegłym roku. Była to odpowiedź na rosnący trend popularności zdecentralizowanych finansów DeFi.

Osoby zarządzające giełdą były przekonane, że DeFi w sobie kryje dosyć spory potencjał, który giełda śmiało może wykorzystać. W tymże czasie DeFi głównie działało w sieci Ethereum, a Binance chciało zaoferować deweloperom dosyć przyjazny ekosystem, w którym będą mogli migrować oraz znaleźć nowe miejsce, tańsze i szybsze niż Ethereum.

Jako projekt znacznie bardziej skalowalny, ekosystem Binance gwarantuje o wiele wyższe prędkości oraz także tańsze transakcje. Oczywiście, Binance jak najbardziej miał rację, a zirytowani zbyt wysokimi oraz powolnymi transakcjami ETH deweloperzy, dawali na to nadzieję, że Binance okaże się konkurentem Ethereum w dostarczaniu aplikacji, jak i także usług DeFi.

Analiza ceny Binance Coin: przegląd wydarzeń bieżącego roku

Od początku tego roku minęło już dwa i pół miesiąca, ale dosłownie przez połowę tego czasu cena BNB konsolidowała, w okolicy +/- czterdziestu dolarów. Wszystko się zaczęło zmieniać w pobliżu daty 1 lutego bieżącego roku. Wówczas cena zaczęła rosnąc powoli, zwiększając stopniowo tempo. Do 7 lutego jej cena się prawie podwoiła, osiągając poziom wynoszący 71 dolarów. Z kolei 10 lutego wartość BNB poszybowała dwukrotnie w górę i osiągnęła poziom 143 dolarów.

Następnie przez równy tydzień kryptowaluta konsolidowała ponownie, poruszała się w okolicach 130 USD. 17 lutego bieżącego roku cena BNB powróciła do wzrostowego trendu razem ze wzrostem BTC. Tym samym podwoiła swoją wartość i zanotowała cztery dni później szczyt na poziomie 342 dolarów.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *