Biden popiera bardzo sztywne podatkowe regulacje dla kryptowalut

Renesans bitcoina oraz ethereym trwał dalej w zeszłym tygodniu. Zaledwie w trzy tygodni zyski sięgają już prawie pięćdziesięciu…

Renesans bitcoina oraz ethereym trwał dalej w zeszłym tygodniu. Zaledwie w trzy tygodni zyski sięgają już prawie pięćdziesięciu procent. Simon Peters, który jest analitykiem kryptowalut powiedział, że za nami największa aktualizacja sieci Ethereum od roku 2015. Ma ona bezpośrednio bardzo duże znaczenie dla wszelkich kosztów opłat na blockchainie.

Spore wzrosty

Bitcoin doświadczył bardzo zdumiewającej zmiany w okresie od 21 lipca bieżącego roku. Wspiął się z 29 600 dolarów, najniższej wartości tego roku, do okolic 43 400 dolarów. Oznacza to nic innego jak jego wzrost o około 47 procent w trakcie dosłownie trzech tygodni. W niedzielę bitcoin na moment osiągnął poziom powyżej 45 200 dolarów, znajdują się tym samym na możliwie najwyższym poziomie od połowy maja.

Również ethereum robi spory progres, osiągając w zeszły weekend wartość powyżej trzech tysięcy dolarów przed niewielkim spadkiem na poziom nieco powyżej 2900 dolarów dzisiaj rano. Odnotowano bardzo podobnie zdumiewający wzrost wartości, ponosząc się od niskiej rekordowo wartości dla 2021 roku 1776 dolarów (21 lipca bieżącego roku) o 64 procent w okresie mniej niż trzy tygodnie.

Cena akcji ethereum podskoczyła podczas weekendu w związku z hardforkiem londyńskim.

Rozpoczął się hardfork ethereum

Hardform londyński ethereum miał miejsce dokładnie w czwartek. Twórca kryptoaktwa – Vitalik Buterin ogłosił moment ten krokiem w kierunku jeszcze większej wydajności energetycznej. Ten hardform jest największą aktualizacją sieci Ethereum od roku 2015 i ma on spore znacznie dla kosztów opłat na blockchainie.

Jednakże zdaniem założyciela Vitalika Buterina, ma on także wpływ na samą wydajność energetyczną ETH. W Singapurze w rozmowie z Bloomberg News Buterin powiedział, że EIP-1559 ma spore szanse na zmniejszenie emisji sieci o 99 procent.

Kryptoaktywa, takie jak bitcoin i ETH, były krytykowane ostatnio za bardzo wysokie zużycie energii. Elon Musk – szef Tesli spowodował w maju bardzo dużą wyprzedaż swoimi komentarzami na temat bardzo wysokich emisji związanych z samym procesem wydobycia bitcoina.

 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts