fbpx

Tone Vays: bessa na kryptowalutach może być kontynuowana

Tone Vays, analityk rynku blockchain, wyraził sceptycyzm wobec faktu, że bessa na kryptowalutach dobiegła końca. Powiedział to w czasie wywiadu udzielonego Cointelegraph dn. 10 czerwca.

Vays, były analityk finansowy amerykańskiego giganta bankowego JPMorgan, ujawnił, że nie do końca wierzy w to, że bessa na kryptowalutach jest już za nami. Jest też sceptyczny wobec niedawnego wzrostu na rynkach cyfrowych aktywów. Jak to argumentuje? Dodaje, że nie zaobserwował “zbyt dużej ilości pieniędzy z zewnątrz”, które powodowałyby ostatnią mini-hossę.

Działania wewnętrzne

Ekspert jest zdania, że ostatnie odwrócenie trendu na rynku wzbudza jego wątpliwości, ponieważ było raczej wspierane przez kapitał wewnętrzny. Innymi słowy: kryptowaluty nie były kupowane przez nowych inwestorów, co miewa miejsce w czasie prawdziwej hossy. Według Vaysa, osoby z wewnątrz rynku, które teraz dokupywały cyfrowe waluty, jeśli tylko zmienią zdanie, mogą zacząć sprzedawać swoje aktywa i wtedy powróci bessa.

Twierdzi jednak, że nie zmienia to faktu, że „każdy powinien mieć trochę Bitcoinów”.

W wywiadzie Vays skomentował również swój zakład z Twittera dot. ceny kryptowaluty. Wtedy, w marcu, twierdził, że Bitcoin spadnie poniżej 2 000 USD. Dziś przyznaje już, że jest bardzo mała szansa na to, by kurs znalazł się na takim poziomie, ale jego zdaniem nadal jest to w pewnym stopniu prawdopodobne.

Czynniki prowzrostowe

Dlaczego BTC zaczęło rosnąć? Pozostał już niecały rok do nowego podziału nagrody za wykopanie bloku w sieci kryptowaluty. Oznacza to, że po maju 2020 r. na rynek będzie trafiało mniej coinów, niż ma to miejsce teraz. Przy zmniejszonej podaży, ale zachowanym (lub wyższym) popycie może to doprowadzić do mocnej hossy. Jak widać, część doświadczonych inwestorów na tym rynku o tym wie i dlatego już teraz zaczynają oni skupywanie aktywów. Ten schemat był już widoczny wcześniej w historii BTC.

I faktycznie od kwietnia br. Bitcoin odnotowuje duże wzrosty na wykresie. Cena wzrosła z około 4 000 USD do prawie 9 000 USD. W momencie pisania tych słów jest bliska ponownego przebicia 8 000 USD.

Zdaniem Toma Lee, szefa Fundstrat, przebicie 10 000 USD rozpocznie efekt FOMO (strachu przed brakiem), który z kolei napędzi dalsze znaczne wzrosty.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,206.44
ethereum
Ethereum (ETH) $ 180.77
ripple
XRP (XRP) $ 0.287711
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 222.05
litecoin
Litecoin (LTC) $ 54.84
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.47
eos
EOS (EOS) $ 2.97
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 89.57
stellar
Stellar (XLM) $ 0.063812