fbpx

Banki zaczną tradować kryptowalutami szybciej niż ludziom się wydaje, mówi była prezes wydziału Blockchain w JP Morgan

Była prezes działu operacyjnego poświęconego blockchainowi w J.P. Morgan, mówi że banki jak jej byli pracodawcy mogą wejść do kryptowalut natychmiast. “Myślę, że to nastąpi wcześniej niż ludziom się wydaje” mówi Amber Baldetm była prezes działu poświęconego blachownianinowi w J.P. Morgan.

Mimo, że była Pani prezes nie przesiaduje już na Wall Street to jako insider mówi, że większe banki, jak jej byli pracodawcy, mogą wejść na rynek w każdej chwili, a gdy podejmą taką decyzję zrobią to w mgnieniu oka

“Jednakże nawet tam gdzie jest dobra wola, legislacja i regulacje mogą okazać się wyzwaniem” mówi Amber Baldetm.

Podczas gdy niektórzy inwestorzy rok 2017 zamknęli z czterocyfrowo-procentowym zyskiem banki do tej pory trzymały się od kryptowalut z daleka (może poza kilkoma nieprzychylnymi komentarzami). Goldman Sachs wciąż prze naprzód, krok po kroku realizując swój plan stania się pierwszym bankowym operatorem, który uruchomi handel Bitcoinem na Wall Street

Ogromnym wyzwaniem w dalszym ciągu pozostaje zabezpieczenie cyfrowych aktyw.
Jak dotąd to pozostaje największym wyzwaniem dla banków chcących uruchomić handel na kryptowalutach. Jednakże wciąż ogłaszane są nowe sposoby poradzenia sobie z problemem sprawowania pieczy nad cyfrowymi aktywami. Ostatnio nowe rozwiązania w tym zakresie ogłaszał m. in Japoński bank Nomura a także Coinbase.

Coinbase ma dostarczyć rozwiązanie szyte namirę instytucjonalnych inwestorów o nazwie “Coinbase Prime”.
Mowa to głównie o dostarczaniu większej ilości danych rynkowych i produktów analitycznych na potrzeby funduszy hedgingowych oraz dodatkowe zabezpieczenia takie jak różne stopnie dostępu oraz dostęp dla kilku użytkowników oraz możliwość wypłacania jedynie na zdefiniowane adresy.

Coinbase powała także “The Coinbase Institutional Coverage Group” (Instytucjonalna Grupa Zabezpieczająca Coinbase) , organ dedykowany obsłudze klientów instytucjonalnych. Jednakże wciąż, są to tylko narzędzia ułatwiające prace traderów i analityków.

Cóż, Coinbase przy współpracy z regulowanym przez SEC brokerem-dealerem oraz nakładach 20 mld. $ stworzył “Coinbase Custody”. Jak twierdzi Coinbase jest to najbezpieczniejsze z możliwych miejsce do przechowywania kryptowalut. Nowy “skarbiec” Coinbase został przetestowany przez zewnętrze firmy audytowe oraz spełnia wymogi dot. m.in. zeznań z obrotu aktywami, które musi spełniać ich instytucjonalny partner

Na rynku kryptowalut pojawia się coraz więcej rozwiązań nakierowanych na zaspokajanie potrzeb instytucji finansowych.
Bardzo prawdopodobne, że niebawem pojawiam się nowe rozwiązania lub te starsze zostaną zaktualizowane na tyle aby w pełni zaspokoić potrzeby nie tylko brokerów ale również i banków.

 

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886