fbpx

Bank of America tworzy system przetwarzania transakcji oparty o Blockchain

Drugi co do wielkości amerykański Bank, Bank of America (BofA), złożył wniosek o kolejny patent na opracowanie bezpiecznego systemu przetwarzania transakcji kryptowalutowych. Informacja wynika z dokumentu opublikowanego 23 sierpnia przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO).

System przetwarzania transakcji oparty o blockchain

Patent o nazwie “Block Chain Encryption Tags” opisuje system rejestrowania i przechowywania transakcji kryptowalutowych dedykowany dla przedsiębiorstw. W skrócie, projekt oferuje system bezpieczeństwa danych w sieci poprzez implementację szyfrowania i łączenia jednostek danych z blockchainem.

W dokumencie patentowym złożonym 18 kwietnia 2018 r. bank w Północnej Karolinie przedstawił system, który integruje urządzenie z procesorem, który najpierw otrzymuje zestaw danych, a następnie otrzymuje klucz szyfrowania przed zaszyfrowaniem elementów w pierwszym bloku na blockchainie.

Urządzenie dodatkowo łączy klucz szyfrujący z wygenerowaną zaszyfrowaną mapą elementów w celu utworzenia, a następnie zaszyfrowania “znacznika twórcy”, który następnie jest implementowany i publikowany w pierwszym bloku łańcucha bloków.

Zgodnie z dokumentem, ostatnie zgłoszenie patentowe BofA jest nową wersją zgłoszenia złożonego w 2014 r. przez Jamesa G. Ronca, o nazwie “Cryptocurrency Online Vault Storage System”.

Bank of America już wcześniej podjął kroki związane z wprowadzeniem technologii blockchain. Od czerwca 2018 złożył wniosek o blisko 50 patentów, co może uczynić go największym właścicielem patentów związanych z blockchainem. Ma szansę przegonić w tym obszarze nawet giganta technologicznego IBM.

Amerykański bank wiedzie prym w innowacjach w obszarze blockchain, choć nadal jest sceptyczny wobec kryptowalut. Mimo, że uzyskał patent na rozwój cyfrowego systemu wymiany walut w grudniu 2017 r. W maju BofA powtórzył swoją negatywną postawę w kierunku kryptowalut, wyrażając swoją niepewność na temat tej branży. Potwierdził również swoją decyzję o zakazie kupowania kryptowalut z wydawanych przez siebie kart kredytowych.

Na początku tego roku bank przyznał amerykańskim organom regulacyjnym, że może nie zdołać konkurować z rosnącym zainteresowaniem kryptowalutami. Przedstawiciele banku stwierdzili, że brak dostosowania usług i produktów do zmieniających się standardów branżowych i preferencji konsumentów może zaszkodzić ich biznesowi.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293