fbpx

Bank of America bliski implementacji Ripple + Analiza Techniczna XRP

Ripple to bardzo kompleksowy projekt, który od samego początku celował ze swoimi usługami w instytucje finansowe oraz duże korporacje, którym chciał zapewniać szybkie i bardzo tanie transakcje. 

Jakiś czas temu Santender Bank ogłosił, że zacznie wykorzystywać platformę xCurrent do przeprowadzania swoich międzynarodowych transakcji na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Europy. Wygląda na to, że Bank of America może zacząć niebawem wykorzystywać technologię Ripple. Jak na razie informacje te nie zostały jeszcze potwierdzone ani przez Bank ani przez Ripple, jednakże jak napisał autor posta na Reddit, Bank of America podczas swojego “Developement Day” poruszał również temat kryptowalut, rozproszonego rejestru danych oraz smart contract’ów.

Co ciekawe podczas prezentacji, na wielu slajdach opisujących zalety technologii blockchain oraz korzystających z nich kryptowalut pojawiały się przykłady związane z XRP.

Oto cytaty niektórych z nich:

“Ripple dostarcza możliwości do zredukowania kompleksowości integracji i pozwala partnerom ustandaryzować protokoły danych oraz ich format i tym samym wyeliminować błędy i wszystko ujednolicić, dzięki technologi rozproszonego rejestru danych blockchaina.”

oraz

“Aby umożliwić bardziej efektywne płatności międzywalutowe oraz zredukować długość/nieznajomość czasu transferu, wyeliminować wiele warstw kosztów oraz dostarczać większej transparentności przelewów, prowizji oraz danych wysyłanych pomiędzy nadawcą a odbiorcą”

Cóż, niezależnie od tego co postanowi Bank Ameryki Ripple jest gotowy aby zostawić SWIFT daleko z tyłu. Ripple na obecną chwilę ma podpisanych wiele partnerstw z bankami i instytucjami finansowymi dlatego kilku krytycznych partnerów tj. Bank of America tylko przybije gwóźdź do trumny SWIFT, ale i bez nich Ripple da sobie radę. Ripple zgromadził już takie wielkie ryby jak: Mizuho Financial Group, Santander, Western Union, MoneyGram czy Credit Agricole (a to tylko kilka firm z ponad 100, z którymi mają podpisaną umowę o współpracę).

Dlaczego więc cena Rippla nie strzela do góry?

CEO Ripple już kilkukrotnie mówił pewny siebie, że “Ripple przewyższy Bitcoina”. Dlaczego więc jeszcze to nie nastąpiło? Przede wszystkich trzeba rozróżnić kryptowalutę XRP od technologii, której dostarcza Ripple, ponieważ to NIE jest to samo. Otóż banki i instytucje finansowe już korzystają z technologii Ripple ale nie samej kryptowaluty. Banki i partnerzy mogą przekazywać pieniądze poprzez platformę Ripple w dowolnej walcie i jedyne do czego MUSZĄ wykorzystywać Ripple to do opłacenia kosztów transakcji (które kosztują kilka-setnych centa).

Analiza Techniczna

 

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915