fbpx

Badanie rynku – 79% Amerykanów słyszało o kryptowalutach, ale niewielu wie czym są i do czego służą

Ostatnie badanie przeprowadzone przez YouGov, internetową firmę analityczną i badawczą, ukazały, że znacząca większość pełnoletnich obywateli USA słyszało przynajmniej o jednej kryptowalucie. W badaniu wzięło udział 1202 mieszkańców USA. Pytania dotyczyły świadomości istnienia oraz zainteresowań względem kryptowalut oraz nastawienia względem całej branży kryptowalut.

Zgodnie z wynikami badania, 79% ankietowanych słyszało przynajmniej o jednej kryptowalutcie.

Wyniki badania sugerują znaczącą poprawę świadomości dotyczącej kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Podobne badanie zostało przeprowadzane przez firmę Ditto w grudniu 2017. Wyniki badania Ditto wskazywały, że aż 70% ankietowanych nie słyszało o kryptowalutach. W tym samym badaniu, okazało się, że 90% respondentów nie wiedziało czym jest ICO.

Wracając do badania YouGov, najwięcej respondentów (71%) słyszało o Bitcoinie – pierwszej i największej pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowalucie.

Pozostałe kryptowaluty nie były aż tak popularne. Ethereum było drugą kryptowalutą najczęściej wymienianą przez respondentów – 13% ankietowanych wiedziało o jej istnieniu. Na 3 miejscu, uplasował się Litecoin, o którego istnieniu wiedziało 11% ankietowanych. 10% respondentów słyszało również o kryptowalucie Dash, najprawdopodobniej dzięki temu, że reklamy Dash’a mogliśmy zobaczyć już kilkukrotnie na ulicach czy nawet na samochodach ciężarowych. Dash ma specjalny fundusz przeznaczony do takich reklam.

87% z ankietowanych, którzy słyszeli o Bitcoinie nigdy nie kopało, nie kupowało ani nie sprzedawało BTC. 9% wszystkich ankietowanych kupiło kiedyś Bitcoiny a tylko 5% kiedykolwiek, choćby spróbowało kopania walut cyfrowych.

49% ankietowanych, którzy byli świadomi czym jest Bitcoin jest zadowolonych, że NIE kupiło Bitcoina wcześniej i nie miało takiego zamiaru. 15% żałuje, że nie kupiło BTC wcześniej, lecz teraz uważa, iż jest już za późno. Tylko 3% respondentów żałuje, że nie kupiło w przyszłości, lecz planują zakupić BTC w przyszłości.

Możliwości zastosowania oraz przyszłość branży

W odniesieniu do wykorzystania kryptowalut do różnych celów 1/5 respondentów twierdzi, że kryptowaluty są na równi wykorzystywane do działań zgodnych i nie zgodnych z prawem. To odkrycie jest szczególnie przykre dla całej branży kryptowalut i blockchain, ponieważ w ostatnim raporcie opublikowanym przez DEA (Drug Enforcement Administration – agencja rządowa USA zajmująca się walką z narkotykami) jest wzmianka o tym, że prawdziwa statystyka to 9 do 1 na korzyść legalnego zastosowania kryptowalut.

Według 25% ankietowanych, kryptowaluty są głównie wykorzystywane do celów nielegalnych a tylko 17% twierdziła, że kryptowaluty są w większości wykorzystywany do działań zgodnych z prawem.

W badaniu było również pytanie dotyczące adopcji kryptowalut na przestrzeni następnych 10 lat. 25% respondentów twierdzi, że kryptowaluty albo będą powszechnie akceptowane na ciągu najbliższych 10 lat. 34% ankietowanych stwierdziło natomiast, że kryptowalutą nie uda się osiągnąć powszechnej adopcji w ciągu najbliższych 10 lat.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,566.01
ethereum
Ethereum (ETH) $ 268.76
ripple
XRP (XRP) $ 0.434376
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 442.96
eos
EOS (EOS) $ 8.27
litecoin
Litecoin (LTC) $ 113.37
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.19
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 192.72
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.132396