fbpx

Australijczycy opłacą swoje rachunki za pomocą kryptowalut

Zlokalizowany w Australii, projekt umożliwiający automatyczne płacenie rachunków – Gobbill – połączył siły z giełdą wymiany cyfrowych aktyw Cointree. Dzięki tej współpracy ludzie będą mogli zapłacić wszelkie rachunki związane z mieszkaniem za pomocą kryptowalut. Jest to oficjalne ogłoszenie Gobbill z poniedziałku.

Nowa usługa, która jest nakierowana na gospodarstwa domowe oraz małe przedsiębiorstwa, pozwala użytkownikom giełdy na opłacenie swoich rachunków za pomocą cyfrowych aktyw zgromadzonych na giełdowych portfelach. W tym samym czasie dotychczasowi użytkownicy Gobbill, mogą zwyczajnie powiązać swoje konto w aplikacji z portfelem kryptowalut z giełdy Cointree. Dzięki temu mają teraz możliwość opłacenia swoich zobowiązań za pomocą karty, przelewu bankowego oraz kryptowalut.

Gobbill jest pośrednikiem w przekazywaniu pieniędzy z konta użytkownika do np. firmy telekomunikacyjnej lub innego usługodawcy wystawiającego rachunek/ fakturę do opłacenia. Oznacza to, że usługodawca, który pobiera opłatę i tak otrzyma pieniądze w swojej walucie – nie musi więc on akceptować kryptowalut, a właściwie to nawet nie ma z nimi żadnej styczności.

Łagodny start i potencjał na dużo więcej

Cointree obecnie obsługuje 27 kryptowalut, w tym oczywiście te najpopularniejsze jak: Bitcoin, Ethereum, Ripple, czy Tron. Jednakże w obecnej chwili Australijczycy mogła opłacić swoje rachunki jedynie w BTC.


Tłumaczenie tweeta: Ostatnio, po tym jak zaczęliśmy współpracę z Gobbill dostajemy wiele zapytań odnośnie naszej usługi do opłacania rachunków. Możesz obecnie opłacić rachunki używając Bitcoina na naszej starej platformie. Funkcja opłacania rachunków nie została jeszcze wdrożona na nowej platformie.

Tak natomiast o współpracy wypowiada się Gobbill:

“Waluty cyfrowe stają się mainstreamowe, a w Gobbill wyznajemy zasadę, że trzeba wspierać wybór i polepszać komfort klienta. Przewidujemy wzrost liczby klientów, którzy będą chcieli opłacać swoje rachunki w kryptowalutach, w nadchodzących latach”.

CEO i współzałożyciel Gobbill – Shendon Ewans – dodaje, że podczas opłaty swoich rachunków w walutach cyfrowych, użytkownicy będą dodatkowo zabezpieczani przed oszustwami i wyłudzeniami.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,566.01
ethereum
Ethereum (ETH) $ 268.76
ripple
XRP (XRP) $ 0.434376
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 442.96
eos
EOS (EOS) $ 8.27
litecoin
Litecoin (LTC) $ 113.37
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.19
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 192.72
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.132396