fbpx

Kolejny krok w adopcji blockchaina. Rekordowa aukcja na blockchainie

Kilka dni temu blockchain postawił kolejny krok na drodze do masowej adopcji. Sprzedano dzieła sztuki o rekordowej wartości, a dane dot. całego procesu sprzedaży i przejęcia praw do przedmiotów zostały poprawnie zapisane na blockchainie.

13 listopada, kolekcja Barney A. Ebsworth została wystawiona na aukcję w domu aukcyjnym Christie w Nowym Jorku. Kolekcja została sprzedana za całkowitą kwotę 317 801 250$, czyniąc licytację najbardziej wartościową aukcją, która kiedykolwiek została zapisana na blockchainie. Aukcja przebiegła przy współpracy z Artory – to właśnie na jego blockchainie zostały zapisane wszystkie dane dotyczące licytacji.

Rekordowa aukcja na blockchainie to dopiero początek

Na aukcji pojawiły się sławne osobistości – koneserzy dzieł sztuki – z 23 krajów. Podczas aukcji, można było brać udział w licytacjach 42 dzieł sztuki, a sprzedaż każdego z nich była zarejestrowana na prywatnym blockchainie Ethereum wykorzystywanym przez Artory. Blockchain ten, nazywany również “Rejestrem”, przechowuje wszystkie ważne informacje związane z całym cyklem życia dzieł, takimi jak: sprzedaże i ceny, po których zostały zbyte; daty aukcji; tytuły i informacje o samym dziele; informacje dot. renowacji czy kradzieży. Jedyne informacje, które nie są uwzględniane na Rejestrze to tożsamość właścicieli dzieła, aby Ci mogli zachować prywatność.

Dzięki temu, wszyscy potencjalni kupcy mają dostęp do bezpiecznego i niepodważalnego cyfrowego zapisu całej historii dzieła, które nabywają. Najbardziej oczywistą korzyścią jest więc uniknięcie zakupu fałszywki. Za każdym razem gdy dzieło jest odsprzedawane, Rejestr generuje nowy, cyfrowy certyfikat, który zabezpiecza zarówno kupującego jak i domy aukcyjne, dając pewność, że licytowane są jedynie oryginały.

Dom aukcyjny Christie, ogłosił współpracę z Artory w październiku. Zgodnie z ujawnionymi informacjami, licytacja kolekcji Barney A. Ebsworth jest pierwszym faktycznym zastosowaniem Rejestru Artory w trakcie współpracy. Christie to dom aukcyjny z 252 letnią tradycją, który w pierwszej połowie 2018 roku był miejscem licytacji na ponad 4 mld $.

Już w tym tygodniu, odbędzie się kolejna licytacja dzieł sztuki z kolekcji Barney A. Ebsworth, która jest nazywana w branży koneserów sztuki “najważniejszą prywatną kolekcją sztuki amerykańskiej XX wieku”. Będzie to kolejna okazja to zastosowania Rejestru Artory w praktyce.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,892.27
ethereum
Ethereum (ETH) $ 248.23
ripple
XRP (XRP) $ 0.381517
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 409.10
litecoin
Litecoin (LTC) $ 93.59
eos
EOS (EOS) $ 6.24
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.12
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.125157
cardano
Cardano (ADA) $ 0.080896