fbpx

Asia Pacific Conservative Union chce walczyć z totalitaryzmami za pomocą blockchaina

Asia Pacific Conservative Union (APCU) uruchomiło Liberty Ecosystem, sieć opartą na blockchainie, zaprojektowaną w celu walki z autorytaryzmami.

Współzałożycielami projektu są przewodniczący APCU, Jikido “Jay” Aeba, a także CEO i współzałożyciel organizacji, Yasu Kikuta. Komunikat prasowy opisuje inicjatywę jako narzędzie “do zwalczania wzrostu autorytaryzmu w regionie Azji i Pacyfiku oraz na całym świecie”.

Stop cenzurze!

Państwa, takie jak Chiny, inwestują w różne, zagraniczne projekty infrastrukturalne w internecie, aby zapewnić sobie kontrolę nad polityczną suwerennością innych krajów. Takie działania zaczęły ponoć przynosić efekty i powodować swoisty eksport modelu autorytarnego rządu do innych miejsc, takich jak Sri Lanka, Indonezja i Japonia.

W komunikacie prasowym wyjaśniono, że projekt jest oparty na blockchainie i wykorzystuje tzw. “Liberty Token”, co ma pomóc w stworzeniu społeczności i infrastruktury finansowej, która ma wzmocnić lokalne organizacje zwalczające autorytaryzm.

Nie tylko Azja

Problem tego typu działań w sieci nie dotyczy jednak tylko Azji. Ponoć także Rosja ma własną armię internetowych trolli, która jest odpowiedzialna za sianie dezinformacji w krajach, które są wrogie względem mocarstwa. W książce “Rosyjska ruletka. Jak Putin zhakował Amerykę i wygrał wybory za Donalda Trumpa.” Michaela Isikoffa i Davida Corna, obaj autorzy opisali jak działania rosyjskich służb i hakerów mogły wpływać na proces wyborczy w USA, a tym samym doprowadzić do elekcji Trumpa na prezydenta kraju.

Dziś tego typu działania stają się jednak powszechnością także w europejskiej polityce. I nie mówimy tu tylko o wrogich akcjach Rosji. Internet potrzebuje większej transparentności, ponieważ we współczesnych czasach także zwykłe, demokratyczne partie sięgają po trolli, by ci – np. poprzez marketing szeptany w mediach społecznościowych – walczyli w sieci w imieniu swoich klientów-polityków.

Od dawna zaś sugeruje się, że aktywizm na rzecz praw człowieka jest jednym z najlepszych możliwych przypadków użycia Bitcoina. To samo tyczy się blockchaina. Mimo to słynny Edward Snowden wyraził własne obawy o długoterminowe perspektywy Bitcoina w wywiadzie udzielonym w marcu zeszłego roku, mówiąc, że publiczny blockchain kryptowaluty uczynił go podatnym na nadużycia.

Jakie jest wasze zdanie?

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293