fbpx

Anthony Pompliano: kapitalizacja BTC wzrośnie 50 razy

Anthony Pompliano z Morgan Creek Digital uważa, że Bitcoina (BTC) czeka świetlana przyszłość. Liczy nie tylko na monumentalną bańkę, ale też stały wzrost kapitalizacji tego rynku.

W poniedziałkowym tweecie Pompliano zauważył, że dziś Bitcoin jest jedynym aktywem o wartości poniżej biliona dolarów, którego wycena może jednak wzrosnąć nawet 50 razy w ciągu kolejnych pięciu lat.

5 bln dolarów za rynek BTC

Powyższy wzrost oznaczałby, że globalna kapitalizacja rynkowa głównej kryptowaluty przekroczyłaby aż 5 bilionów dolarów. Tym samym Bitcoin stałby się taką samą klasą aktywów jak np. złoto, do którego czasami bywa porównywany.

Dziś kapitalizacja rynkowa Bitcoina to ok. 100 miliardów dolarów. Od początku kwietnia na wykresie widać wyraźny trend wzrostowy. Czołowe kryptowaluty i tokeny wracają do zdrowia po ciężkim ubiegłym roku, gdy panowała niemal ciągła bessa. Sama wartość BTC wzrosła o blisko 50 procent od początku tego roku, z czego spora część skoku ceny miała miejsce dopiero w kwietniu. Pozytywnie inwestorów nastraja widoczny na wykresie tzw. “złoty krzyż”, który z reguły zwiastuje długoterminowe wzrosty.

Pompaliano także wczoraj we wpisie na blogu Off The Chain opisał swoje podejście do kryptowaluty. W tekście opisuje, jak powinno podchodzić się do Bitcoina:

“Bitcoin to bardzo zmienny składnik aktywów. Jest to źle rozumiane przez wielu. Ale jedno jest pewne: cyfrowa waluta z czasem się wzmacnia. Podobnie jak w przypadku wszystkiego, co ważne w życiu, dojrzewanie i masowa adopcja Bitcoinów wymaga czasu.”

Masowa adopcja

Biznesmen właśnie w owej masowej adopcji dopatruje się powodu kolejnej hossy. Uważa, że tym razem nie będzie ona już dziką bańką spekulacyjną, napędzaną po prostu inwestowaniem w kryptowaluty tzw. ulicy. Wierzy, że za parę lat zauważymy globalną adopcję technologii sieci bloków i cyfrowych walut i to to zjawisko napędzi wzrosty kursu.

Czy tak będzie? W ciągu ostatnich dwóch lat wzrosły rożne wskaźniki, takie jak: przychody z wydobycia, wolumen transakcji i liczba portfeli. Może być to prognostykiem dalszych skoków ceny.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98