fbpx

Angielski meczet przyjmuje darowizny w kryptowalutach

Zaledwie dwa miesiące po ogłoszeniu, że zacznie przyjmować darowizny w kryptowalutach, meczet ‘Shacklewell Lane Mosque’ w East London otrzymał więcej danin w kryptowalutach niż w gotówce.

Według iNews, meczet Dalston w East London zebrał datki w wysokości około 13 983 dolarów w kryptowalutach. Było to cztery razy więcej niż wartość składek otrzymanych w gotówce – 3,460 £. Podczas muzułmańskiego Ramadan, meczet otrzymał 24 darowizny w kryptowalutach. Jedna osoba dała aż 5200 funtów. Na stronie internetowej meczetu akceptowane kryptowaluty to Bitcoin i Ethereum.

Przewodniczący meczetu Erkin Guney wyraził podekscytowanie sukcesem inicjatywy, pomimo początkowego sceptycyzmu.

Kiedy darowizny zaczęły napływać, byliśmy bardzo zdziwieni. Otrzymaliśmy cztery razy więcej w darowizn wkryptowalutowych niż w gotówce od naszych lokalnych wyznawców podczas Ramadanu, oczywiście nadal je otrzymujemy[dobrowolne darowizny]. To niesamowite!” – Powiedział Guney iNews.

Meczet Shacklewell Lane pierwszy ogłosił, że będą eksperymentować z datkami kryptowalutowymi 31 maja, kilka dni po rozpoczęciu rocznego okresu postu.

Podczas gdy Sadaqah jest dobrowolny, Zakat jest obowiązkowy dla wszystkich muzułmańskich wyznaców wiary którzy się do tego kwalifikują i są zobowiązani do wydawania 2,5% ich majątku rocznie, aby pomagać tym, którzy tego potrzebują.

Wygoda i szerszy zasięg

Według Guneya, pomysł akceptowania kryptowalut pojawił się, gdy Gurmit Singh, założyciel Blockchain Combo Innovations, zasugerował, że przyniesie to korzyści meczetowi, ponieważ wielu muzułmanów używało kryptografii już dużo wcześniej.

Składanie danin w kryptowalutach, byłoby to wygodne dla darczyńców, którzy już posiadali zasoby cyfrowe, ponieważ nie musieliby ich zamieniać na funty czy dolary. Meczet dostrzegł także możliwość otrzymywania darowizn z całego świata.

Lokalne instytucje finansowe nie posiadały wiedzy na temat kryptowalut, a na Singha ciążyła odpowiedzialność za udzielanie niezbędnych porad dotyczących otrzymywania, przechowywania i sprzedaży kryptowalut. Jak informował wcześniej CCN, firma Combo Innovation z technologią blockchain podjęła się wdrożenia Crypto Zakat i Crypto Sadaqah. Główny islamski doradca meczetu Shacklewell Lane, Zayd al Khair, również był mocno zaangażowany w projekt.

Darowizny kryptowalutowe, które otrzymał Shacklewell Lane Mosque, przeznaczone będą na karmienie i schronienie bezdomnych w okolicy, a także na przeprowadzanie niezbędnych napraw meczetów.
Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,870.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 134.96
ripple
XRP (XRP) $ 0.314094
eos
EOS (EOS) $ 3.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.41
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 131.73
tether
Tether (USDT) $ 1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 13.14
stellar
Stellar (XLM) $ 0.085529
tron
TRON (TRX) $ 0.023344